ერასმუს + ადმინისტრაციული პერსონალის მობილობის პროგრამის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის სრული პროფესორი, მარიამ მანჯგალაძე, 2025 წლის 12 მაისიდან 17 მაისამდე მიწვეული იყო შვედეთში, მალმოს უნივერსიტეტში.
კავკასიის უნივერსიტეტსა და მალმოს უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობა ითვალისწინებს პარტნიორობის დამყარებას კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლასა და განათლების სკოლასთან, სადაც ქართულის, როგორც მეორე ენის და ქართულის, როგორც უცხო ენის სწავლა-სწავლება იგეგმება. მალმოს უნივერსიტეტში ვიზიტის ფარგლებში დაიგეგმა სხვადასხვა გაცნობითი თუ საქმიანი შეხვედრა უნივერსიტეტის სწავლებისა და სწავლის ცენტრის ლექტორებთან.
პროფესორი მარიამ მანჯგალაძეს აგრეთვე დაესწრო სამ ლექციას და მონაწილეობა მიიღო არაერთ დისკუსიაში. ვიზიტი მალმოს უნივერსიტეტში იყო კარგად დაგეგმილი და შინაარსობრივად ღირებულად გაწერილი. ამ მიმართულებით თანამშრომლობა კავკასიის უნივერსიტეტსა და მალმოს უნივერსიტეტს შორის კვლავ გაგრძელდება.

As part of the Erasmus+ administrative staff mobility program, Professor Mariam Manjgaladze, a full professor at the School of Humanities and Social Sciences of Caucasus University, was invited to Malmö University in Sweden from May 12 to May 17, 2025.
The collaboration between Caucasus University and Malmö University includes the establishment of a partnership between the School of Humanities and Social Sciences at Caucasus University and the School of Education at Malmö University, where the teaching of Georgian as a second language and Georgian as a foreign language is planned. During the visit to Malmö University, various introductory and professional meetings were scheduled with lecturers from the university’s Center for Teaching and Learning.
Professor Mariam Manjgaladze also attended three lectures and participated in several discussions. The visit to Malmö University was well-organized and substantively valuable. The collaboration between Caucasus University and Malmö University in this direction will continue.