„უნივერსიტეტების შესაძლებლობების განვითარების პროგრამის“ (UCBP) ფარგლებში, ბობ სმიტის, Lean Startup-ის პროგრამირების და აშშ-ის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის (NSF) ინოვაციების კორპუსის (I-Corps) პროგრამირების დირექტორისა და კერი სლატერის, საერთაშორისო სამეწარმეო პროგრამების მენეჯერის, მენტორობით ვიზიტი გრძელდება.
8 ნოემბერს, ექსპერტები კავკასიის უნივერსიტეტის იმ სტუდენტებსა და კურსდამთავრებულებს შეხვდნენ, რომლებიც ინოვაციური სტარტაპების დამფუძნებლები არიან. შეხვედრაზე მონაწილეობა მიიღეს სტარტაპების - ,,Tlancer’’, ,,Vadac’’, ,,Multilingual Spellchecker’’, „სტუმარი“ - წარმომადგენლებმა.
შეხვედრის მსვლელობისას სტარტაპების წარმომადგენლებმა ექსპერტებს გააცნეს მათი საქმიანობის არეალი, აგრეთვე ისაუბრეს სამომავლო გეგმებსა და განვითარების პერსპექტივებზე. ექსპერტებმა კი თავის მხრივ გააცნეს ინფორმაცია ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტის ინოვაციური ცენტრის საუკეთესო პრაქტიკისა და თანამშრომლობის შესაძლებლობებზე.
პროგრამა აშშ-საქართველოს „უნივერსიტეტების შესაძლებლობების განვითარება“ (UCBP) ხორციელდება საერთაშორისო განათლების ამერიკული საბჭოების ადმინისტრირებითა და საქართველოში აშშ-ის საელჩოს ფინანსური მხარდაჭერით.

Within the framework of the "University Capacity Building Program" (UCBP), the visit of Mentorship Bob Smith, Director of Lean Startup Programming and US National Science Foundation (NSF) Innovation Corps (I-Corps) Programming, and Kerry Slater, Manager of International Entrepreneurship Programs, continues.
On November 8, experts met with students and graduates of Caucasus University, founders of innovative startups. Representatives of startups "Tlancer," "Vadac," "Multilingual Spellchecker," "Stumari" took part in the meeting.
During the meeting, the representatives of the startups introduced their field of activity to the experts and talked about future plans and development prospects. The experts, in turn, presented information on the best practices and cooperation opportunities of the George Washington University Innovation Center.
The American Council administers the US-Georgia „University Capacity Building Program“ (UCBP) for International Education and is financially supported by the US Embassy in Georgia.