29-30 ნოემბერსა და 1 დეკემბერს ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული ERASMUS + CBHE ინსტიტუციური განვითარების პროექტის „ფსიქოლოგიური კონსულტაციის ცენტრების გახსნა სტუდენტებისთვის საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში (E-PSY)" ფარგლებში რუმინეთის ტრანსილვანიის ბრასოვის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა ონლაინ საინფორმაციო შეხვედრებს.
ტრანსილვანიის ბრასოვის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა სამდღიანი შეხვედრების ფარგლებში საუკეთესო პრაქტიკა გაუზიარეს E-PSY-ის პროექტის პარტნიორი ორგანიზაციების წარმომადგენლებს უნივერსიტეტში არსებული ფსიქოლოგიური კონსულტაციის, აკადემიური და კარიერული მხარდაჭერის ერთეულების სტრუქტურისა და სამუშაო სტრატეგიებთან დაკავშირებით. მათ შორის, შეხვედრებზე დეტალურად განიხილეს შესაბამისი ინფრასტრუქტურის საჭიროებები, სტუდენტთა ემოციური კეთილდღეობისა და აკადემიური წინსვლის ხელშემწყობი და ხელისმშემშლელი ფაქტორების მართვა და არსებულ სერვისებში მათი ჩართვის გზები.
კავკასიის უნივერსიტეტიდან საინფორმაციო შეხვედრებში მონაწილეობა მიიღო საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტის დირექტორმა ირენა მელუამ, კავკასიის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის დეკანმა დავით ნატროშვილმა და კავკასიის უნივერსიტეტის ასისტენტ-პროფესორმა რუსუდან ზაალიშვილმა

On 29-30 November and 1st December, Transilvania University of Brașov (UniTBV) hosted online information meetings in the framework of the Erasmus + Institutional Development Project “Establishment of Psychological Counselling Centers at Georgian HEIs for Students (E-PSY)”.
During the 3-day meetings, representatives of Transilvania University Of Brașov shared their experiences with representatives of E-PSY project partner organizations regarding the structure and work strategies of the University's psychological counseling, academic and career support units. Among them, the management of factors which help students in achieving emotional well-being and help manage personal demands that may interfere with academic progress, the need for appropriate infrastructure and mechanisms of reaching the beneficiaries were discussed in detail.
Irena Melua, Director of International Relations and Projects Department, Davit Natroshvili, Dean of Caucasus school of Humanities and Social Sciences, Rusudan Zaalishvili, a psychologist and Assistant Professor participated in the online meetings from Caucasus University.