10 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტისა და ფრანგულ-ქართული უნივერსიტეტის თანამშრომლობის ფარგლებში კავკასიის ეკონომიკის სკოლის სტუდენტებისთვის და აკადემიური პერსონალისთვის გაიმართა ონლაინ საჯარო ლექცია თემაზე: ლოგისტიკური გამოწვევები და მათი გადაჭრის გზები საფრანგეთსა და ცენტრალურ აზიას შორის.
საჯარო ლექციას გაუძღვა საფრანგეთის ეროვნული სარკინიგზო კომპანია SNCF-ის პროექტების კონსულტანტი ცენტრალურ აზიასა და ევროპაში - ხავიერ ვანდერპეპენი.
შეხვედრაზე განხილული იყო ეკონომიკურად ეფექტური სატრანსპორტო საკითხებს კავკასიის რეგიონის გავლით, სამართლებლივი ჩარჩოები და ეთიკური რისკები, რომლებიც ხაზს უსვამს მდგრადი ეკონომიკის არსებობის საჭიროებას.
აღსანიშნავია, რომ სამომავლოდ კვლავ იგეგმება საჯარო ლექციები ამ თანამშრომლობის ფარგლებში, რომლებიც კავკასიის უნივერსიტეტის ეკონომიკის სკოლის სტუდენტებსა და აკადემიურ პერსონალს მისცემს შესაძლებლობას გაიზიარონ გამორჩეული სპეციალისტების გამოცდილება და მიიღონ რჩევები საუკეთესო პრაქტიკიდან გამომდინარე.

Public lecture on the topic of Logistical Challenges and Solutions Between France and Central Asia
On June 10, within the framework of cooperation between Caucasus University and the French-Georgian University, an online public lecture was held for the students and academic staff of the caucasus school of economics on the topic: "Public lecture on the topic of Logistical Challenges and Solutions Between France and Central Asia."
The lecture was delivered by Xavier Vanderpepen, Project Consultant for Central Asia and Europe at the French National Railway Company (SNCF).
During the session, participants discussed economically efficient transport routes through the Caucasus region, the legal frameworks surrounding these initiatives, and the ethical risks that underscore the importance of building a sustainable economy.
It is noteworthy that more public lectures are planned in the future as part of this cooperation. These events will offer students and academic staff of the School of Economics at Caucasus University the opportunity to engage with leading experts and gain insights grounded in international best practices.