კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრი იწყებს მასშტაბურ სტარტაპ ინკუბატორის პროგრამას საქართველოს ყველა ტექნოპარკში!
ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრი საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს მიერ ორგანიზებული პროექტის ფარგლებში, 2025 წლის მაისიდან დეკემბრის ჩათვლით განახორციელებს „ტექნოპარკების სტარტაპ ინკუბატორს“ — უნიკალურ, 6-თვიან ინკუბაციის პროგრამას, რომელიც ერთდროულად განხორციელდება GITA-ს 9 ტექნოპარკში: თბილისი, ახმეტა, თელავი, გურჯაანი, კასპი, ზუგდიდი, სენაკი, ოზურგეთი, ბათუმი.
პროგრამის ფარგლებში:
- ჯამში გადამზადდება 36 სტარტაპი, რომლებიც იმყოფებიან MVP/პროტოტიპის ეტაპზე და მზად არიან პროდუქტით ბაზარზე გასასვლელად;
- მონაწილეები მიიღებენ პროფესიულ მხარდაჭერას მენტორების, დარგის ექსპერტების და ტრენერებისგან – როგორც პირისპირ, ისე ონლაინ ფორმატში;
- პროგრამა მოიცავს ლექციებს, პრაქტიკულ სესიებს, მენტორინგსა და კონსულტაციებს, რომლებიც ხელს შეუწყობს სტარტაპების იდეის, MVP-ის და ზრდის სტრატეგიის ჩამოყალიბებას;
- პროექტის დასრულებისას თბილისში გაიმართება დემო დღე, სადაც საუკეთესო სტარტაპები წარდგენენ თავიანთ ინოვაციურ იდეებს ინვესტორებისა და სხვა დაინტერესებული მხარეების წინაშე.
ეს არის ერთ-ერთი მასშტაბური ინკუბატორი საქართველოში, რომელიც რეგიონულ დონეზე აერთიანებს სტარტაპებს, ხელს უწყობს მათ ზრდასა და ტექნოლოგიური სამეწარმეო ეკოსისტემის გაძლიერებას.

Caucasus University Innovation and Entrepreneurship Center is launching a large-scale Startup Incubator Program across all TechParks in Georgia!
As part of a project organized by the Georgia’s Innovation and Technology Agency (GITA), Innovation and Entrepreneurship Center will implement the "TechPark Startup Incubator" from May to December 2025—a unique, 6-month incubation program simultaneously taking place in 9 GITA TechnoParks: Tbilisi, Akhmeta, Telavi, Gurjaani, Kaspi, Zugdidi, Senaki, Ozurgeti, Batumi.
The program will include:
- A total of 36 startups at the MVP/prototyping stage will be selected and supported to successfully enter the market;
- Participants will receive professional guidance from experienced mentors, industry experts, and trainers — both in person and online;
- The program features lectures, practical sessions, mentoring, and consultations designed to help refine startup ideas, build MVPs, and develop go-to-market strategies;
- At the end of the program, a Demo Day will be held in Tbilisi, where the top startups will pitch their innovative ideas to investors and other stakeholders.
This is one of the most large-scale incubators in Georgia, connecting regional startups and supporting their growth while strengthening the national tech-entrepreneurial ecosystem.