კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლაში (CSG) დასრულდა სასწავლო კურსი "ევროპული ინტეგრაცია საქართველო-ევროკავშირის ასოცირების შეთანხმების კონტექსტში" სალექციო ეტაპი. კურსს უძღვებოდნენ ევროპის ინსტიტუტის აკადემიური პერსონალი და მკვლევარები: ტობიას ბაუმგარტნერი, კორინ რებერი, მაიკლ მეიერი, ანტუან შნეგი და ნადია ვიაზანკინა. სალექციო ეტაპი გრძელდებოდა ინტენსიურ რეჟიმში, 4 კვირის განმავლობაში. კურსის ყველა ეტაპის გავლის შედეგად სტუდენტები მიიღებენ სრულ 5 კრედიტს.
კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლის (CSG) ჟან მონეს კათედრასა (Jean Monnet Chair) და ციურიხის უნივერსიტეტის ევროპის ინსტიტუტს შორის თანამშრომლობით, 2019 წლის შემოდგომის სემესტრში კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის შეთავაზებული იყო სასწავლო კურსი "ევროპული ინტეგრაცია საქართველო-ევროკავშირის ასოცირების შეთანხმების კონტექსტში" (European Integration in the context of EU – Georgia Association Agreement).
სახელმწიფო მართვის სკოლასთან თანამშრომლობით კურსი შეიმუშავა ციურიხის უნივერსიტეტის პროფესორმა, ევროპის ინსტიტუტის დირექტორმა, ანდრეას კალერჰალსმა. კურსი ეძღვნებოდა ევროკავშირში ინტეგრაციის აქტუალურ პროცესებს, ტენდენციებს და მიმართულებებს. კურსის ფარგლებში ევროპის ინსტიტუტის ლექტორებმა გააშუქეს სექტორული პოლიტიკის ისეთი აქტუალური მიმართულებები, როგორიცაა ევროკავშირის ციფრული პოლიტიკა და ევროკავშირის ბიზნეს სამართალი. ასევე, მოიცვეს შემდეგი თემები: ევროკავშირში ინტეგრაცია და ინტეგრაციის სხვადასხვა ფორმატები, ინტეგრაციის ისტორია და ევროპული ფასეულობები, საგარეო ურთიერთობები და სექტორული პოლიტიკები.

Training course in the Caucasus School of Governance
The intensive lectures as part of the new course “European Integration in the Context of Georgia-EU Association Agreement” was completed in the Caucasus School of Governance (CSG). Lectures were led by the academic personnel and researchers from the University of Zurich Europa Institut: Dr. Tobias Baumgartner, Deputy Director, Europe Institute and researchers Ms. Corinne Reber, , LL.M., Mr. Michael Mayer, Lic. iur. Antoine Schnegg and Ms. Nadiia Viazankina, LL.M. Intensive lectures lasted for four weeks. Upon completion of the course components, students will receive 5 ECTS.
Jean Monnet Chair of Caucasus School of Governance (CSG) and the Europa Institut at the University of Zurich have offered Caucasus University students an educational course in European Integration in the Context of Georgia-EU Association Agreement, for the fall semester of 2019.
The course was developed by the director of the Europa Institut at the University of Zurich, Mr. Andreas Kalerhals in cooperation with Caucasus School of Governance and was dedicated to the actual processes, trends and directions of the EU integration. The course provides information on important topics, such as EU integration and various formats of integration, history of integration and European values, foreign relations and sectoral policies: EU digital policy, EU business law.