კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლის,(CSG) ჟან მონეს კათედრასა და ციურიხის უნივერსიტეტის ევროპის ინსტიტუტს შორის თანამშრომლობით 2022 წლის შემოდგომის სემესტრში ისწავლება სასწავლო კურსი "ევროპული ინტეგრაცია საქართველო - ევროკავშირის ასოცირების შეთანხმების კონტექსტში" (European Integration in the context of EU – Georgia Association Agreement).
კურსს უძღვება ევროპის ინსტიტუტის დირექტორის მოადგილე, ტობიას ბაუმგარტნერი. კურსი ეძღვნება ევროკავშირში ინტეგრაციის აქტუალურ პროცესებს, ტენდენციებს და მიმართულებებს, ინფორმაციას აწვდის სტუდენტებს რამდენიმე მნიშვნელოვანი სექტორული პოლიტიკის შესახებ, როგორიცაა ინტეგრაცია და ევროინტეგრაციის სხვადასხვა ფორმატები, ინტეგრაციის ისტორია და ევროპული ფასეულობები, საგარეო ურთიერთობები და ისეთი სექტორული პოლიტიკები, როგორიცაა: ევროკავშირის ციფრული პოლიტიკა და ევროკავშირის გარემოს დაცვის სამართალი.
კურსი ინტერდისციპლინურია და შეთავაზებული იყო სახელმწიფო მართვის, ბიზნესისა და სამართლის სკოლის სტუდენტებისთვის.

Educational course in cooperation with the Europa Institut at the University of Zurich
In the framework of cooperation between the Caucasus School of Governance (CSG) Jean Monnet Chair and the Europa Institut at the University of Zurich students of Caucasus University are offered an educational course on “European Integration in the Context of Georgia-EU Association Agreement", during the fall semester, 2022.
The abovementioned course is led by Tobias Baumgartner, the deputy chair of the Europa Institut. The course focuses on actual processes, trends and directions of EU integration. It provides students with information on several important topics like - integration and different formats of EU integration, history of EU integration and European values, foreign policy and other sectoral policies like – EU digital policies and EU environmental law.
This is an interdisciplinary course, which was offered to the students of the Caucasus School of Governance, the Caucasus School of Business and the Caucasus School of Law.