ნიუ-ჯერსი სითი უნივერსიტეტის დელეგაცია საქმიანი ვიზიტით საქართველოში, კავკასიის უნივერსიტეტში იმყოფება.
ვიზიტის ფარგლებში, ნიუ-ჯერსი სითი უნივერსიტეტისა და კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა, ასევე, განიხილეს ახალი ერთობლივი პროგრამის განხორციელების შესაძლებლობები ჟურნალისტიკისა და საინფორმაციო ტექნოლოგიების მიმართულებითაც.
შეხვედრას ნიუ-ჯერსი სითი უნივერსიტეტის მხრიდან ესწრებოდნენ: თამარა ჯაში - ნიუ-ჯერსი სითი უნივერსიტეტის რექტორი და უფროსი ვიცე-პრეზიდენტი; თამარა კანინგემი - ნიუ-ჯერსი სითი უნივერსიტეტის ასოცირებული ვიცე-პრეზიდენტი; მარვინ უოკერი, ასოცირებული დეკანი.
სტუმრებს კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან უმასპინძლეს: კახა შენგელიამ - კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, ხატია გოგლიძემ - ვიცე-პრეზიდენტმა მონიტორინგისა და ადმინისტრაციულ დარგში, ბუბა ლეჟავამ - კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტმა, ირენა მელუამ - საერთაშორისო ურთიერთობების და პროექტების დეპარტამენტის დირექტორმა და კავკასიის უნივერსიტეტის სხვაა წარმომადგენლებმა.
ტრადიციულად, შეხვედრის დასასრულს სტუმრებს კამპუს ტური ჩაუტარდათ.
კავკასიის უნივერსიტეტი ნიუ-ჯერსი სითი უნივერსიტეტთან ერთად ახორციელებს პირველ 3 წლიან ერთობლივ საბაკალავრო პროგრამას კიბერუსაფრთხოებაში. ერთობლივი პროგრამა პირველი პრეცედენტია საქართველოში. ის აბიტურიენტებს საშუალებას აძლევს, საბაკალავრო საფეხურზე ისწავლონ მხოლოდ 3 წელი და მიიღონ ორი უნივერსიტეტის დიპლომი, ისწავლონ საზღვარგარეთ ამერიკის წამყვან უნივერსიტეტში და მიიღონ ცოდნა საერთაშორისო დონის უცხოელი თუ ქართველი პროფესორებისგან.

New Jersey City University delegation is paying a work visit to Caucasus University in Georgia.
The main purpose of the visit is to discuss the details of the Joint Program and the status of the project, to share detailed information with applicants interested in the program with the partner university. They also visited the campus where they were introduced to the infrastructure of Caucasus University and the services that students will use within the framework of the program.
Within the framework of the visit, representatives of New Jersey City University and Caucasus University also discussed the possibilities of implementing a new joint program in journalism and information technologies.
The meeting was attended by: Tamara Jhashi - Rector and Senior Vice President, New Jersey City University; Tamara Cunningham - Associate Vice President, New Jersey City University; Marvin Walker, Associate Dean.
The guests were hosted by: Dr. Kakha Shengelia - President of Caucasus University; Khatia Goglidze - Vice President in Monitoring and Administration; Buba Lezhava - Vice President of Caucasus University; Irena Melua - Director of the International Relations and Projects Department and other representatives of Caucasus University.
Traditionally, at the end of the meeting guests were given a campus tour.
Caucasus University together with New Jersey City University is implementing the first 3-year joint undergraduate program in cyber security. The Joint Program is the first in Georgia. It allows applicants to study at the undergraduate level for only 3 years and receive two university diplomas, study abroad at a leading American University and receive knowledge from international level foreign and Georgian professors.