10-14 ივლისს კავკასიის სამართლის სკოლაში გაიმართა სამაგისტრო კოლეგიის სხდომები. კოლეგიებმა განიხილეს სამართლის სხვადასხვა მიმართულების მაგისტრანტების მიერ განხორციელებული კვლევითი ნაშრომები.
სამაგისტრო ნაშრომების წარმატებით დაიცვეს:
მაკო მამადაშვილი - საკონსტიტუციო კონტროლის მოდელები (შედარებითი ანალიზი). მეცნიერ-ხელმძღვანელი: მალხაზ ბეგიაშვილი
ელენე ტუსკია - მედიაცია საქართველოში ( საკანონმდებლო სიახლეები, განვითარების პერსპექტივები). მეცნიერ-ხელმძღვანელი: ქეთევან მესხიშვილი;
ნინო კიკნაძე - სახელშეკრულებო ვალდებულებათა შესრულების შეუძლებლობა. მეცნიერ-ხელმძღვანელი: ქეთევან მესხიშვილი;
ლილია იასეშვილი - საბანკო გარანტია - სახელშეკრულებო ურთერთობების თანამედროვე უზრუნველყოფის საშუალება. მეცნიერ-ხელმძღვანელი: თამარ გოდერძიშვილი;
ანა ქამხაძე - ელექტრონული ფორმით დადებული ხელშეკრულებიდან გამომდინარე მომხმარებელთა უფლებების დაცვის პრობლემატიკა ევროკავშირის დირექტივების ჭრილში. მეცნიერ-ხელმძერვანელი: ეკატერინე ბაღიშვილი;
თამარ ველთაური - ერთობლივი საქმიანობის (ამხანაგობა) ხელშეკრულება როგორც მშენებლობის სფეროში წარმოშობილ ურთიერთობათა სამართლებრივი რეგულირების საფუძველი;
ნინო სოზიაშვილი - „სიცოცხლის დაზღვევა," სოციალური და სამართლებრივი ასპექტები. მეცნიერ-ხელმძღვანელი: მაკა კარტოზია;
თეა ბუაძე - ინფორმაციის მიწოდების ვალდებულება, როგორც წინასახელშეკრულებო ვალდებულება სამომხარებლო გარიგებებში. მეცნიერ-ხელმძრვანელი: ვახტანგ ზაალიშვილი;
თამარ ბაკურიძე - საზოგადოებაში შენატანის განუხორციელებლობა და პარტნიორის გარიცხვის სხვა სამართლებრივი საფუძვლები შეზღუდული პასუხისმგებლობის საზოგადოების და სააქციო სახოგადოების მაგალითზე. მეცნიერ-ხელმძღვანელი: ქეთევან ქოქრაშვილი;
ნინო აბაკელია - საკუთრების დაცვა სანივთო სამართლებრივი საშუალებებით. მეცნიერ-ხელმძრვანელი: ქეთევან ქოჩაშვილი;
თამარ გვასალია - ოპერატიულ-სამძებრო მონაცემების როლი სისხლის სამართლის პროცესში. მეცნიერ-ხელმძღვანელი: გია მეფარიშვილი;
ანა მჭედლიშვილი: სქესობრივი დანაშაულის შედეგად დაზარალებული არასრულწლოვნები სისხლის სამართლის პროცესში. მეცნიერ-ხელმძრვანელი: თეონა კუჭავა.

On 10-14 July, a meeting of Master's Thesis Board was held to review and consider Masters' theses of LLM students of Caucasus School of Law.
Master's thesis was successfully defended by:
Mako Mamadashvili - Constitutional control models ( comparative analysis ) - The LLM student has been working under the direction of Malkhaz Begiashvili;
Elene Tuskia - Constitutional Control Patterns (Comparative analysis) - The LLM student has been working under the direction of Ketevan Meskhishvili.
Nino Kiknadze - Impossibility of Carrying out Contract Obligations - The LLM student has been working under the direction of Ketevan Meskhishvili.
Lilia Iaseshvili - Bank Guarantee - Contractual relations with the modern means of security - The LLM student has been working under the direction of Tamar Goderdzishvili.
Ana Kamkhadze - Challenges of Consumer Rights' Protection in E-Contracts in EU Guidelines- The LLM student has been working under the direction of Ekaterine Baghishvili.
Tamar Veltauri -Partnership Contracts as Legal Basis of Relationship in Construction Business.
Nino Soziashvili -Life Insurance; Social and Legal Aspects The LLM student has been working under the direction of Maka Kartozia.
Tea Buadze - Obligation of Information Provision as a Pre-Contractual Obligation in Consumer Contracts- The LLM student has been working under the direction of Vakhtang Zaalishvili.
Tamar Bakuridze -Failure to Contribute to the Association and Legal Basis of Dismissal of one of the Partners - Example of Limited Liability Companies and Joint Stock Companies - The LLM student has been working under the direction of Ketevan Kokrashvili.
Nino Abakelia -Property Protection with the Means of Law of Property - The LLM student has been working under the direction of Ketevan Kochashvili.
Tamar Gvasalia -The Role of Evidence Secured by Investigation in the Criminal Process; - The LLM student has been working under the direction of Gia Meparishvili.
Ana Mtchedlishvili - Sexually Abused Minors in the Criminal Process - The LLM student has been working under the direction of Teona Kuchava.