3-21 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში სამართლის სკოლის სტუდენტების სამაგისტრო ნაშრომების საჯარო დაცვა გაიმართა.
- ბუქური მარიამი- არასრულწლოვანის უძრავი ქონების განკარგვის დროს სასამართლოს როლი, როგორც არასრულწლოვნის საუკეთესო ინტერესის დაცვის ხარისხის გაძლიერების მექანიზმი;
- მაისაშვილი ანა- გამოსაცდელი ვადისა და სტაჟირების გამიჯვნა,როგორც დამსაქმებლის კონტროლის ბერკეტი შრომითსამართლებრივ ურთიერთობებში;
- მაღულარია გურამი- ფრენშაიზის მიმღებისა და ფრენშაიზინგის პროდუქტით მოსარგებლე პირების სამართლებრივი დაცვის ხარისხი ქართულ კანონმდებლობაში;
- ხაზარაძე რუსუდანი- „კონტრაჰირების იძულება - როგორ მივაღწიოთ უფლების ეფექტიან დაცვას საქართველოში“;
- ლიპარტელიანი ფრიდონი- ზეგანაკვეთური სამუშაოს ანაზღაურების ოდენობის მინიმალური ტარიფის განსაზღვრის აუცილებლობა;
- მებუკე ნინო- საჯარო წესრიგი, როგორც საინვესტიციო დავაზე საარბიტრაჟო გადაწყვეტილების ცნობა-აღსრულებაზე უარის თქმის საფუძველი;
- ვასაძე სალომე- საკონკურენციო დავის გადაწყვეტის ალტერნატიული ფორმები;
- მაჭავარიანი გვანცა- შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე ბავშვთა განათლების უფლების რეალიზაციის გამოწვევები პანდემიის (კოვიდ-19-ის) დროს;
- როსებაშვილი ნიკოლოზი- მუნიციპალიტეტის ორგანოების საქმიანობის სამართლებრივი ზედამხედველობის მექანიზმის ეფექტიანობის მიმართება მის მიზანთან;
- ჩხარტიშვილი ვიოლეტა- ბავშვი როგორც ინტერნეტ სივრცეში პერსონალური მონაცემების დამუშავების განსაკუთრებული სუბიექტი;
- აძიშვილი ლევანი- პატიმრობის საფუძვლების სტანდარტის ამაღლების მნიშვნელობა სისხლის საპროცესო სამართალში;
- ფოლადიშვილი ქეთევანი- განრიდების განმეორებით გამოყენების სამართლებრივი სტანდარტი საქართველოს სისხლის სამართლის საპროცესო კანონმდებლობაში;

Defense of School of Law Master's Theses
On December 3-21, students of the school of law master’s program held a public defense of their master’s thesis at Caucasus University.
• Mariam Bukuri - The Court's Role In Allocating A Minor's Real Estate As A Mechanism To Enhance The Quality Of Protection Of The Minor's Best Interest.
• Maisashvili Ana - Separation Of Probationary Period And Internship As A Lever Of Employer's Control In Labor Relations;
• Maghularia Gurami - The Degree Of Legal Protection Of The Franchisee And Persons Using The Franchising Product In Georgian Legislation;
• Khazaradze Rusudani - Compulsion To Contract - How To Achieve Effective Protection Of Right In Georgia;
• Leparteliani Fridon - The Need To Determine The Minimum Rate Of Overtime Pay;
• Mebuke Nino - Public Order As A Basis For Refusing To Recognize And Enforce An Arbitration Decision On An Investment Dispute;
• Vasadze Salome - Alternative Forms Of Competition Dispute Resolution.
• Machavariani Gvantsa - Challenges Of Implementing The Right To Education Of Children With Disabilities During The Pandemic (Covid-19);
• Rosebashvili Nikolozi - Relation Of The Effectiveness Of The Legal Supervision Mechanism Of The Municipality Bodies Activities To Its Purpose;
• Chkhartishvili Violeta – A Child As A Special Subject Of Personal Data Processing In The Internet Space;
• Adzishvili Levani - The Importance Of Raising The Standard Of Grounds For Imprisonment In Criminal Procedural Law;
• Foladishvili Ketevani - The Legal Standard Of Repeated Use Of Diversion In Criminal Procedural Legislation Of Georgia;