კავკასიის სამართლის სკოლის სადოქტორო პროგრამაზე მიღების წინაპირობას წარმოადგენს უნივერსიტეტში დაგეგმილი საკონკურსო პროცედურის წარმატებით გავლა (გასაუბრება მიმღებ კომისიასთან).
კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის დოქტორანტურის კონკურსანტმა სადისერტაციო საბჭოს მდივანს უნდა წარუდგინოს განცხადება კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტის სახელზე, რომელშიც მითითებული უნდა იყოს სადოქტორო პროგრამის დასახელება. განცხადებას თან უნდა ერთოდეს:
- ონლაინ სარეგისტრაციო ფორმა
- კონკურსანტის რეზიუმე - CV (მონაცემები განათლებისა და შრომითი საქმიანობის შესახებ) მაგისტრის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხის დამადასტურებელი დიპლომისა და დანართის დამოწმებული ასლი, ხოლო მობილობის შემთხვევაში, (ზემოაღნიშნულ დოკუმენტთან ერთად) ჩარიცხვის ბრძანების დამოწმებული ასლი და გავლილი სასწავლო კურსების სილაბუსები და შეფასებები. ასევე უცხოეთში განათლების მიღების შემთხვევაში დიპლომის ავთენტურობის დამადასტურებელი დოკუმენტი
- პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტის (ID ბარათი/პასპორტი) ასლი
- 4 ფოტოსურათი, ზომით 3X4 (სმ) (ბეჭდური და ციფრული ვერსია CD-ზე)
- კონკურსანტის მიერ არჩეულ სფეროში სამართლის დოქტორის ხარისხის მქონე ორი სპეციალისტის რეკომენდაცია
- მომავალი მეცნიერ-ხელმძღვანელის რეკომენდაცია და თანხმობა ხელმძღვანელობაზე
- კვლევის თეზისი/პროექტი. რომელიც უნდა ეძღვნებოდეს მომავალი სადისერტაციო კვლევის აქტუალურ საკითხ(ებ)ს. სარეფერატო თემას არჩევს დოქტორანტი ხელმძღვანელთან შეთანხმებით. რეფერატის მოცულობა უნდა იყოს, არანაკლებ 400 სიტყვისა დანართების გარეშე. ყველა გვერდი უნდა დაინომროს თანმიმდევრობით, დაუშვებელია თავისუფალი სივრცის ან გვერდის დატოვება. ტექსტი უნდა შესრულდეს A4 ფორმატის (297X210 მმ) 80 გ/მ2 სიმკვრივის ქაღალდზე, შრიფტი - Sylfaen, ზომა გვერდის ნომრებისა და სქოლიოს შრიფტის მინიმალური ზომაა - 10. თავებისა და ქვეთავების დასახელებაში შეიძლება გამოყენებული იქნას უფრო დიდი ზომის შრიფტი. ნაშრომის ძირითადი ტექსტისთვის ინტერვალი არის5. ტექსტი უნდა დაიბეჭდოს მხოლოდ ერთ გვერდზე. გვერდის მარცხენა მხარეს უნდა დარჩეს 30 მმ მინდორი, ხოლო დანარჩენ მხარეებზე – 20 მმ. მიწერის მოწმობის ან სამხედრო ბილეთის ასლი (სამხედრო ვალდებულისათვის).
- შესაბამის სფეროში წინარე ნაშრომი/პუბლიკაცია ან/და სამეცნიერო-კვლევით პროექტებსა და ღონისძიებებში მონაწილეობა ან/და შესაბამის სფეროში მუშაობის არანაკლებ 2 წლიანი გამოცდილება.
- ინგლისური ენის B2 დონეზე ფლობის დამადასტურებელი საერთაშორისო სერტიფიკატი. სერტიფიკატის ((IELTS-6.0; TOEFL-78; B2 დონის სხვა რელევანტური საერთაშორისო სერტიფიკატი) არქონის შემთხვევაში, უნივერსიტეტი უზრუნველყოფს შიდა ტესტური გამოცდის მეშვეობით აღნიშნული ენის B2 დონაზე ცოდნის დადგენას. შესაბამის ენობრივ კომპეტენციას უთანაბრდება იმ შემთხვევა, თუ კი აპლიკანტს გააჩნია უცხოეთში (პროგრამის მითითებულ ენაზე გავლის შემთხვევაში) მიღებული ბაკალავრის ან მაგისტრის აკადემიური ხარისხი.
- სერტიფიკატის არქონის შემთხვევაში, უნივერსიტეტი უზრუნველყოფს შიდა ტესტური გამოცდის მეშვეობით ინგლისური ენის B2 დონაზე ცოდნის დადგენას (იხილეთ გამოცდის ნიმუში)
- დოქტორანტობის კანდიდატი, რომლის მშობლიური ენა არ არის ქართული, წარმოადგენს ქართული ენის ცოდნის დამადასტურებელ სერტიფიკატს (B2 დონე)
აპლიკანტმა სურვილისამებრ შესაძლოა წარმოადგინოს:
- სამუშაო გამოცდილების დამადასტურებელი საბუთი
- პედაგოგიური გამოცდილების დამადასტურებელი საბუთი
- სხვა შესაბამისი დოკუმენტები
საკონკურსო გასაუბრებაზე დაშვების წინაპირობები და შეფასების კრიტერიუმები:
კონკურსანტის მიერ აუცილებელი დოკუმენტების წარდგენის შემთხვევაში იგი დაიშვება გასაუბრებაზე.
12.2. კონკურსანტი გასაუბრებას გადის მიმღები კომისიის წინაშე, რომლის შემადგენლობასაც კავკასიის სამართლის სკოლის დეკანის წარდგინებით, ამტკიცებს კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი. ბრძანება ქვეყნდება მიღების გამოცხადებასთან ერთად.
12.3. კანდიდატის საანკეტო მონაცემებს კომისიას მოახსენებს სადისერტაციო საბჭოს მდივანი.
12.4. კანდიდატი დოქტორანტურაში ჩარიცხულად ჩაითვლება, თუ მის მიერ მიღებულ შეფასებათა საშუალო არითმეტიკული იქნება არანაკლებ 51 ქულა.
12.5. სადოქტორო პროგრამაზე მიმღები კომისიის წევრები კონკურსანტს აფასებენ სპეციალური შეფასების ფორმის მიხედვით ( კრიტერიუმები).
12.6. საერთო შეფასების მაქსიმალური ქულაა – 100.
12.7. კონკურსის შემთხვევაში, კანდიდატის შერჩევისას, კომისიის შეხედულებისამებრ, გათვალისწინებული მინიმალური დოკუმენტების გარდა, კანდიდატის მიერ წარმოდგენილი დამატებითი ინფორმაცია და მასალები.
სამართლის სადოქტორო პროგრამაზე საბუთების წარმოდგენა შესაძლებელია 2026 წელს.
- საბუთების მიღების ვადა - 7 სექტემბერი, 2026
- გამოცდა ინგლისურ ენაში ჩატარდება - 9 სექტემბერი, 2026
- კანდიდატებთან გასაუბრება ჩატარდება - 12 სექტემბერი, 2026
კავკასიის სამართლის სკოლაში სადოქტორო პროგრამის ღირებულება შეადგენს 18000 ლარს (წელიწადში 6000 ლარი)

A prerequisite for admission to the PhD program of the Caucasus School of Law is the successful completion of the competitive procedure planned at the university (interview with the admissions committee).
Candidates for PhD studies at the Caucasus University School of Law must submit an application to the secretary of the Dissertation Board addressed to the President of Caucasus University, which must include the name of the PhD program. The following documents must be attached to the application:
• Online registration form
• Contestant's CV (education and labor activity data), a certified copy of the master's or equivalent academic degree certificate and an appendix, and in the case of mobility, (along with the above-mentioned document) a certified copy of the enrollment order, syllabi, and evaluations of completed educational courses. In the case of receiving education abroad, a document confirming the authenticity of the diploma is also required.
• Copy of identity document (ID card/passport).
• 4 photographs, size 3X4 (cm) (printed and digital version on CD)
• Recommendation of two specialists with the degree of Doctor of Law in the field chosen by the contestant
• Recommendation of the future scientific leader and approval for leadership
• Research thesis/project should address topical issue(s) of future dissertation research. The thesis topic is chosen by the doctoral student in agreement with the supervisor. The abstract should be no less than 400 words without appendices. All pages must be numbered consecutively, leaving no blank spaces or pages. The text should be written on A4 format (297X210 mm) paper with a density of 80 g/m2, font - Sylfaen, the minimum font size for page numbers and footnotes – 10. A larger font size may be used in headings and subheadings. The interval for the main text of the paper is 5. The text should be printed on one page only. A margin of 30 mm should be left on the left side of the page, and 20 mm on all other sides. A copy of the certificate of correspondence or military ticket (for military servicemen).
Previous work/publication in the relevant field and/or participation in scientific-research projects and events and/or at least 2 years of work experience in the relevant field.
• International certificate of English language proficiency at B2 level. In the absence of a certificate (IELTS-6.0; TOEFL-78; or another relevant international B2 level certificate), the university ensures knowledge of the said language at the B2 level through an internal test. The applicant's bachelor's or master's academic degree obtained abroad (in the case of successfully completing the program in the specified language) is equivalent to relevant language competence.
• In the absence of a certificate, the university provides an internal test to determine the knowledge of the English language at B2 level (see exam sample)
• A candidate whose native language is not Georgian presents a certificate confirming knowledge of the Georgian language (B2 level)
The applicant may optionally submit:
• Proof of work experience
• Proof of pedagogical experience
• Other relevant documents
Prerequisites and evaluation criteria for admission to the interview:
Upon submission of the necessary documents, the contestant will be admitted to the interview.
12.2.  The contestant goes through an interview in front of the admission commission, whose composition is approved by the president of Caucasus University on the recommendation of the dean of the Caucasus School of Law. The order is published together with the announcement of acceptance.
12.3. The candidate's personal data will be reported to the commission by the secretary of the Dissertation Council.
12.4. A candidate will be considered enrolled in a PhD program if their grade average is at least 51 points.
12.5. The members of the PhD program admission commission evaluate the candidate according to a special evaluation form (criteria).
12.6. The maximum total score is 100.
12.7. In the case of a competition, during the selection of the candidate, at the discretion of the commission, in addition to the minimum documents provided, the candidate should submit additional information and materials.