ახალი სასწავლო კურსი ციურიხის უნივერსიტეტის ევროპის ინსტიტუტთან თანამშრომლობით
კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლის ჟან მონეს კათედრასა და ციურიხის უნივერსიტეტის ევროპის ინსტიტუტს შორის თანამშრომლობით, 2019 წლის შემოდგომის სემესტრში, კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის შეთავაზებული იქნება სასწავლო კურსი "ევროპული ინტეგრაცია საქართველო- ევროკავშირის ასოცირების შეთანხმების კონტექსტში" (European Integration in the context of EU – Georgia Association Agreement).
კურსი შეიმუშავა ციურიხის უნივერსიტეტის პროფესორმა, ევროპის ინსტიტუტის დირექტორმა ანდრეას კალერჰალსმა. კურსი ეძღვნება ევროკავშირში ინტეგრაციის აქტუალურ პროცესებს, ტენდენციებს და მიმართულებებს. კურსი ინფორმაციას აწვდის სტუდენტებს რამდენიმე მნიშვნელოვანი სექტორული პოლიტიკის შესახებ, როგორიცაა ინტეგრაცია და ინტეგრაციის სხვადასხვა ფორმატები, ინტეგრაციის ისტორია და ევროპული ფასეულობები, საგარეო ურთიერთობები და სექტორული პოლიტიკები: ევროკავშირის ციფრული პოლიტიკა, ევროკავშირის ბიზნეს სამართალი.
ვინაიდან კურსს უძღვება ევროპის ინსტიტუტის ხუთი ლექტორი/მკვლევარი, კურსი არის ინტენსიური (გრძელდება 4 კვირა, ლექციები ჩატარდება კვირაში 3-ჯერ). კურსის გავლის შედეგად სტუდენტები მიიღებენ სრულ 5 კრედიტს.

New Educational Course with the Europa Institut at the University of Zurich
Jean Monnet Chair of Caucasus School of Governance and the Europa Institut at the University of Zurich are offering Caucasus University students an educational course in European Integration in the Context of Georgia-EU Association Agreement for the fall semester of 2019.
The course was developed by the director of the Europa Institut at the University of Zurich, Mr. Andreas Kalerhals and is dedicated to the actual processes, trends and directions of the EU integration. The course provides information on several important sectoral policies, such as integration and various formats of integration, history of integration and European values, foreign relations and sectoral policies: EU digital policy, EU business law.
The intensive course (lasting 4 weeks, lectures will be held 3 times a week) is led by five lecturers / researchers of the Europa Institute. After completion, the students will earn full 5 ECTS.