ალკალას უნივერსიტეტის წარმომადგენლების ვიზიტი
31 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ ალკალას უნივერსიტეტის (University of Alcalá) პროფესორებს მიგელ კამპასა და სალვადორ სანჩესს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა კავკასიის სამართლის სკოლის დეკანთან, სოფო შენგელიასთან, ტექნოლოგიების სკოლის დეკანთან, შოთა ნიჟარაძესთან, კავკასიის ტურიზმის სკოლის დეკანთან, ნინო კალნდაძესთან, მედიცინისა და ჯანდაცვის სკოლის დეკანთან, ვახტანგ სურგულაძესთან, ეკონომიკის სკოლის დეკანთან, იოსებ ბერიკაშვილთან და საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტის დერექტორთან, ირენა მელუასთან.
ვიზიტის ფარგლებში განხორციელებული სამუშაო შეხვედრისას მხარეებმა თანამშრომლობის შესაძლებლობები განიხილეს, სამომავლოდ დაგეგმეს ორმაგი ხარისხისა და გაცვლითი პროგრამების, ასევე საერთაშორისო ერთობლივი პროექტების განვითარება.
გასათვალიწინებელია, რომ ალკალას უნივერსიტეტი ერაზმუს+ ის საერთაშორისო კრედიტ-მობილობის (International Credit Mobility – ICM) პროგრამის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის პარტნიორია. თანამშრომლობა მიზნად ისახავს უნივერსიტეტებს შორის სტუდენტთა და აკადემიური პერსონალის მობილობას.

ALCALA UNIVERSITY REPRESENTATIVES’ VISIT
On 31 May, Caucasus University President, Dr. Kakha Shengelia played host to the professors of University of Alcala Dr. Miguel Campa and Dr. Salvador Sanchez.
During the visit, a work meeting was held with the Dean of Caucasus School of Law, Ms. Sophie Shengelia, Dean of Caucasus School of Technology, Mr. Shota Nizharadze, Dean of Caucasus School of Tourism, Ms. Nino Kalandadze, Dean of Caucasus School of Medicine and Healthcare, Mr. Vakhtang Surguladze, Dean of Caucasus School of Economics, Dr. Ioseb Berikashvili and with the Director of International Relations and Projects Department, Ms. Irena Melua.
During the work meeting, both sides discussed the possibilities of cooperation, planned to develop dual degree and exchange programs and joint international projects.
It is worth mentioning that the University of Alcala is a partner of Caucasus University within the framework of Erasmus + International Credit Mobility (ICM) program. The cooperation aims at exchanging students and academic personnel between the Universities.