კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი - კახა შენგელია და უნივერსიტეტის დელეგაცია საქმიანი ვიზიტით იმყოფებიან გერმანიაში, TH Wildau-ის უნივერსიტეტში. ვიზიტის ფარგლებში, შეხვედრა გაიმართა TH Wildau-ის ვიცე პრეზიდენტთან - შტეფან კუბიტცასთან.
შეხვედრისას მხარეებმა განიხილეს ციფრული ლოგისტიკის მენეჯმენტის ერთობლივი პროგრამის მიმდინარეობა, სამომავლო გეგმები და ურთიერთთანამშრომლობის გაფართოების შესაძლებლობები.
შეხვედრას ესწრებოდნენ TH Wildau-ის წარმომადგენლები, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი, კარენ შმიდტი, პროფესორები და ადმინისტრაციული პერსონალი. ასევე, კავკასიის უნივერსიტეტის დელეგაცია - ვიცე პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით - ირენა მელუა, პროგრამის ხელმძღვანელი - გიორგი დობორჯგინიძე და პროგრამის ადმინისტრაციული დირექტორი - თათია მაისურაძე.
ვიზიტის ფარგლებში, ასევე, შეხვედრა გაიმართა კავკასიის უნივერსიტეტისა და TH Wildau-ის ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტებთან, რომლებიც სწავლების მეორე წელს გერმანიაში, TH Wildau-ში აგრძელებენ. ამასთან, დელეგაცია ესტუმრა კომპანია Fiege-ის, რომელიც წარმოადგენს ერთ-ერთ მოწინავე კომპანიას მსოფლიოში, სადაც ციფრული ლოგისტიკის სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტი გადიან სტაჟირებას და ამასთანავე მუშაობენ სამაგისტრო ნაშრომზე.
აღსანიშნავია, რომ საქართველოს ხელსაყრელი ლოგისტიკური ადგილმდებარეობიდან გამომდინარე უდიდესი პოტენციალი აქვს გახდეს რეგიონული ლოგისტიკური ჰაბი, რაც ხაზს უსვამს კიდევ ერთხელ იმ ფაქტს, რომ ბაზარზე კვალიფიციურ კადრებზე მოთხოვნა გაიზრდება და მნიშვნელოვანია სფეროში პროფესიონალი კადრების არსებობა.
ციფრული ლოგისტიკის მენეჯმენტის სამაგისტრო პროგრამა უკვე მესამე წელია წარმატებით ხორციელდება კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლასა და TH Wildau-ს ერთობლივი თანამშრომლობით, რომელიც გასცემს ერთობლივ დიპლომს.

The President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia, along with the university’s delegation, is currently on an official visit to TH Wildau University of Applied Sciences in Germany. As part of the visit, a meeting was held with the Vice President of TH Wildau, Mr. Stefan Kubitza.
During the meeting, the parties discussed the ongoing joint program in Digital Logistics Management, future plans, and prospects for expanding cooperation.
The meeting was attended by representatives of TH Wildau, including the Director of the International Relations Department, Ms. Karen Schmidt, professors, and administrative staff. The Caucasus University delegation included the Vice President for Internationalization, Irena Melua; the Program Director, Giorgi Doborjginidze; and the Administrative Director of the Program, Tatia Maisuradze.
As part of the visit, a meeting was also held with students enrolled in the joint master's program between Caucasus University and TH Wildau, who are currently continuing their second year of studies in Germany at TH Wildau. In addition, the delegation visited Fiege, one of the world’s leading logistics companies, where students of the Digital Logistics Master’s Program are undertaking internships and working on their master’s theses.
It is worth noting that, due to Georgia’s favorable geographic location, the country holds significant potential to become a regional logistics hub. This further underscores the growing demand for qualified professionals in the field and highlights the importance of developing a highly skilled workforce in logistics.
The Master’s Program in Digital Logistics Management has been successfully implemented for three consecutive years through the joint efforts of the Caucasus School of Technology and TH Wildau University of Applied Sciences. The program awards a joint diploma upon completion.