ჭავჭავაძის ცენტრის ფოკუს ჯგუფი CSH-ის სტუდენტების მონაწილეობით
6 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებების სკოლის და ილია ჭავჭავაძის სახელობის ევროპული კვლევებისა და სამოქალაქო განათლების ცენტრის ერთობლივი ღონისძიების ფარგლებში,  CSH-ის სტუდენტებმა მონაწილეობა მიიღეს ჭავჭავაძის ცენტრის ფოკუს ჯგუფში, რომელიც მიზნად ისახავდა ცნობიერების ასამაღლებელი ვიდეორგოლების შეფასებას შიდაპარტიული დემოკრატიის შესახებ.
ღონისძიების ფარგლებში, სტუდენტებმა ნახეს სამი ვიდეორგოლი და დისკუსიისა და კითხვა-პასუხის რეჟიმში გააანალიზეს ვიდეორგოლების შინაარსი, ფორმა და მათი ზემოქმედების ხარისხი პოტენციურ სამიზნე აუდიტორიაზე.
ღონისძიება გახსნა ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის დეკანმა, დავით ნატროშვილმა. ჭავჭავაძის ცენტრის დამფუძნებლებმა, ზაზა ბიბილაშვილმა და ნინო კალანდაძემ წარადგინეს ცენტრის პროექტი „შიდაპარტიული დემოკრატია საქართველოში“ და მონაწილეებს გააცნეს ცნობიერების ასამაღლებელი ვიდეორგოლების მნიშვნელობა ქართული საზოგადოებისთვის.
ფოკუს ჯგუფის დისკუსია წარიმართა კავკასიის უნივერსიტეტის და ჭავჭავაძის ცენტრის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში.

On November 6, as part of a joint event of the Caucasus School of Humanities and Social Sciences and the Ilia Chavchavadze Center for European Studies and Civic Education, CSH students participated in the Chavchavadze Center Focus Group, which aims to evaluate awareness-raising videos.
During the event, students watched three videos and analyzed the content, form and degree of their impact on a potential target audience in discussion and question-and-answer mode.
The event was opened by the Dean of Caucasus School of Humanities and Social Sciences, Davit Natroshvili. The founders of the Chavchavadze Center, Zaza Bibilashvili and Nino Kalandadze, presented the center's project "Intra-Party Democracy in Georgia" and introduced the participants to the importance of awareness-raising videos for the Georgian society.
The focus group discussion was held within the framework of the Memorandum of Cooperation between Caucasus University and the Chavchavadze Center.