11-17 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის საგარეო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლები და კავკასიის ბიზნესის სკოლის დეკანი ელენე ჯღარკავა, სსიპ განათლების საერთაშორისო ცენტრის მიერ ორგანიზებული სასწავლო ვიზიტის ფარგლებში, ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტს ეწვივნენ.
კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს ერთი კვირის განმავლობაში შესაძლებლობა ჰქონდათ სხვა ქართულ უმაღლეს საგანმამათლებლო დაწესებულებებთან ერთად მონაწილეობა მიეღოთ ტრენინგებსა და სამუშაო შეხვედრებში, რომელთა ძირითადი თემატიკა ინტერნაციონალიზაცია და უნივერსიტეტებში მათი წარმატებით რეალიზება გახლდათ.
გასათვალისწინებელია, რომ განათლების საერთაშორისო ცენტრის აღნიშნული პროექტი ორ ეტაპად განხორციელდა, პირველი ეტაპი თბილისში განხორციელდა, სადაც მონაწილეებს ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა ამომწურავი ინფორმაცია მიაწოდეს ინტერნაციონალიზაციის თეორიული ასპექტების შესახებ, ხოლო მეორე ეტაპის ფარგლებში უნივერსიტეტების წარმომადგენლებს შესაძლებლობა ჰქონდათ ბუდაპეშტში, ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტში თავად გაცნობოდნენ მათ წარმატებულ პრაქტიკას

Visit of Caucasus University Representatives to the Central European University
On November 11-17, representatives of Caucasus University Foreign Relations Department with the Dean of School of Business, Dr. Elene Jgarkava, visited central European University in the framework of educational visit organized by the International Center for Education (LEPL).
During one week Caucasus University representatives had a chance to take part in trainings and workshops with other Georgian educational institutions, the principal topic of which was internationalization and its successful implementation at the Universities.
The project of the International Educational Centre was divided into two stages, the first of which took place in Tbilisi, where the representatives of the Central European University gave detailed information about the theoretical aspects of the internationalization; while on the second stage, Universities representatives were given an opportunity to explore the successful practices implemented by the Central European University, Budapest.