Central European University Scholarship
გაცნობებთ, რომ ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტი, ბუდაპეშტი, უნგრეთი (Central European University), აცხადებს მიღებას 49 სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამაზე, 2018-2019 აკადემიური წლისათვის, შემდეგ დისციპლინებში:
• ბიზნესი
• კოგნიტური მეცნიერება (PhD)
• ეკონომიკა
• გარემოს დაცვა და პოლიტიკა
• გენდერული კვლევები
• ისტორია
• სამარათალი
• გამოყენებითი მათემატიკა
• შუა საუკუნეების კვლევები
• ნაციონალიზმის კვლევები
• ქსელური მეცნიერება (PhD)
• ფილოსოფია
• პოლიტიკური მეცნიერება
• საჯარო პოლიტიკა
• სოციოლოგია და სოციალური ანთროპოლოგია
იმ შემთხვევაში, თუ გსურთ დაფინანსების მოპოვება, გთხოვთ, დარეგისტრირდეთ შემდეგ ბმულზე. ამასთანავე, უნივერსიტეტში გაგზავნოთ საგანაცხადო ფორმა თანდართულ საბუთებთან და ინგლისური ენის სტანდარტული ტესტების (iBT TOEFL, IELTS, GRE, etc) ქულებთან ერთად არაუგვიანეს 2018 წლის 1 თებერვლისა.
დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად შესაძლებელია პროგრამის კოორდინატორთან შეხვედრის ჩანიშვნა. იმ შემთხვევაში, თუ გსურთ ზემოთ აღნიშნულ შეხვედრაზე დასწრება, გთხოვთ, თანხმობა დაგვიდასტუროთ მეილით: ir@cu.edu.ge

Central European University, Budapest, Hungary announces admission to 49 master's and doctoral programs for the 2018-2019 academic year in the following fields:
- Business
- Cognitive Science (PhD)
- Environmental protection and policy
- Gender Studies
- History
- International Relations
- Applied Mathematics
- Medieval Studies
- Studies of Nationalism
- Network Science (PhD)
- Philosophy
- Political Science
- Public policy
- Sociology and Social Anthropology
If you would like to receive funding, please register at the following link. In addition, send the application form to the university with the attached documents and standard English language test results (iBT TOEFL, IELTS, GRE, etc) no later than February 1, 2018.
For more information, you can schedule an appointment with the program coordinator. If you would like to attend the above meeting, please confirm by email: ir@cu.edu.ge