შეხვედრა ვაშინგტონის და ჯეფერსონის კოლეჯის წარმომადგენელთან
21 სექტემბერს, კავკასიის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის დეკანმა, დავით ნატროშვილმა და საგარეო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორმა, ირენა მელუამ, ვაშინგტონის და ჯეფერსონის კოლეჯის პროფესორს, მაიკლ შაუგნესს უმასპინძლეს.
შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს თანამშრომლობის შესაძლებლობები ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა და ბიზნესის პროგრამების მიმართულებებით. შეთანხმდნენ სტუდენტების გაცვლასა და ორმხრივი თანამშრომლობის ხელშეკრულების გაფორმებაზე. სამომავლოდ დაგეგმეს თანამშრომლობა ორმაგი ხარისხის პროგრამების განვითარების კუთხით. გამოხატეს საერთაშორისო პროექტების ერთობლივად განხორციელების სურვილი. ასევე, შედგა შეთანხმება იმაზე, რომ 2019 წელს, კავკასიის უნივერსიტეტი უმასპინძლებს ვაშინგტონის და ჯეფერსონის კოლეჯის სტუდენტებს ორკვირიანი საზაფხულო სკოლის ფარგლებში.

On September 21 the Dean of Caucasus School of Humanities and Social Sciences, Mr. David Natroshvili, along with the director of the Department of Foreign Relations, Ms. Irena Melua, welcomed Washington and Jefferson college professor, Michael R. Shaughnessy
At the meeting, the parties discussed the possibility of cooperation opportunities with the humanities and social sciences as well as the business programs. They agreed upon student exchange programs and the formalization of a bilateral cooperation agreement; planned to cooperate to develop double degree programs in the future; showed interest in realizing cooperative international programs. Also they agreed that in 2019 Caucasus University will host Washington and Jefferson College students for a two-week summer school course.