27 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის კიბერ უსაფრთხოების ცენტრის მასპინძლობით ჩატარდა სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაციისა და ინტეგრას მიერ ორგანიზებული ჰაკათონი.
ჰაკათონში მონაწილეობა მიიღო 70-მდე სპეციალისტმა, რომლებსაც სპეციალურად ამ დღისთვის შექმნილ პლათფორმაზე უნდა წარმოეჩინათ თავიანთი პრაქტიკული უნარ ჩვევები კიბერ უსაფრთხოების მიმართულებით. მიღებული ქულების საფუძველზე, გამოვლინდა „საუკეთესო ჰაკერი 2025“. რომელსაც ჰაკათონის გენერალური სპონსორისგან, Lenovo საქართველოსგან გადაეცა ე.წ. Gaming ლეპტოპი. სიმბოლური საჩუქრები გადაეცა ჰაკათონის ყველა მონაწილეს.
ჰაკათონის მხარდამჭერები იყვნენ - ERC, Elcore, Fortinet და Cisco.
კავკასიის უნივერსიტეტის კიბერ უსაფრთხოების ცენტრი, სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაცია და ინტეგრა აქტიურად უჭერს მხარს საქართველოში კიბერ უსაფრთხოების მიმართულების განვითარებას და პერიოდულად თავაზობს დაინტერესებულ პირებს სხვადასხვა ტიპის ღონისძიებას, მათ შორის კონფერენციებს, სამუშაო შეხვედრებსა და ჰაკათონებს.

On September 27, a hackathon was held under the auspices of the Caucasus University Cyber Security Center, organized by the Scientific Cyber Security Association and Integra.
The event brought together up to 70 students, who demonstrated their practical skills in cybersecurity on a platform created specifically for the competition. Based on the results, the title of “Best Hacker 2025” was awarded, and the winner received a gaming laptop from the hackathon’s general sponsor, Lenovo Georgia. All participants were also presented with symbolic gifts.
The hackathon was supported by ERC, Elcore, Fortinet and Cisco.
Through such initiatives, the Cyber Security Center of Caucasus University, together with the Scientific Cyber Security Association and Integra, actively promotes the development of cybersecurity in Georgia by organizing conferences, workshops, hackathons, and other events for interested participants.