რიგის უმაღლესი სამართლის სკოლის მოწვეული ლექტორის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
15 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის დეკანმა სოფო შენგელიამ და სტრატეგიული განვითარებისა და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორმა, ირენა მელუამ, Erasmus+ ის აკადემიური პერსონალის მობილობის ფარგლებში, რიგის უმაღლესი სამართლის სკოლის მოწვეულ ლექტორს, ინესე დრუვიეტეს უმასპინძლა.
შეხვედრის დროს მხარეებმა განიხილეს ინტერნაციონალიზაციისა და ფაკულტეტებს შორის სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები.
ასევე, მოწვეულმა ლექტორმა, კავკასიის სამართლის სკოლის ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის სტუდენტებს 2 საათიანი ღია ლექცია ჩაუტარა შედარებით სახელშეკრულებო სამართალში.

Within the framework of Administrative Staff Mobility of Erasmus +, on May 15, the Dean of Caucasus school of law Ms. Sophio Shengelia and the Director of Strategic Development and International Relations Department, Ms. Irena Melua hosted a guest lecturer from Riga Graduate School of Law, Ms. Ines Druviete.
During the meeting, the two sides discussed issues of internationalization and of future cooperation between the two Universities.
In addition, the invited lecturer delivered a 2-hour open lecture for CSL Bachelor and Master Degree students in Comparative Contract Law.