10 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, ლინშოპინგის უნივერსიტეტის, შვედეთი (Linköping University, Sweden) წარმომადგენელს კარლ-ჯონ სომმარს (Carl-Johan Sommar) უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა, რომელშიც კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან მონაწილეობდნენ ირენა მელუა, ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ეკა აკობია, სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანი და ქეთევან კარბაია, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი.
შეხვედრის ფარგლებში კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს შესაძლებლობა ჰქონდათ დეტალური ინფორმაცია მიეღოთ შვედეთის ინსტიტუტის მოკლევადიან საზაფხულო პროგრამაზე, რომელზეც კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეუძლიათ განაცხადის გაკეთება.
მხარეებმა განიხილეს თანამშრომლობის საკითხები სხვადასხვა მიმართულებით, მათ შორის სტუდენტებისა და აკადემიური გაცვლის შესაძლებლობები.
აღსანიშნავია, რომ ლინშოპინგის უნივერსიტეტი, 1970-იან წლებში დაარსდა და ერთ-ერთი ყველაზე მრავალფეროვანი უნივერსიტეტია შვედეთში, რომელიც მოწინავე ადგილს იკავებს საერთაშორისო რეიტინგებში.

On March 10, the Department of International Relations of Caucasus University hosted Carl-Johan Sommar, a representative of Linköping University.
Within the framework of the visit, a work meeting was held, in which Irena Melua, Vice President for Internationalization, Eka Akobia, Dean of Caucasus School of Governance and Ketevan Karbaia, Director of the Department of International Relations participated on behalf of Caucasus University.
Caucasus University representatives had the chance to learn in-depth details about the short-term summer program of the Swedish Institute, which Caucasus University students can apply for, during the meeting.
The parties discussed issues of cooperation in various directions, including student and academic exchange opportunities.
It is worth noting that Linköping University, founded in the 1970s, is one of the most diverse universities in Sweden, taking a leading role in international rankings.