კავკასიის უნივერსიტეტმა Rainmaking-ის თანადამფუძნებელს და CEO-ს კარსტენ კოლბეკს და წამყვანი საერთაშორისო აქსელერატორის Startupbootcamp-ის წარმომადგენელს, სარა გრიპპეის უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის წარმომადგენლებთან. შეხვედრის განმავლობაში განხილულ იქნა ძირითადი საქმიანობები და სტრატეგიული მიმართულებები, სტარტაპ ეკოსისტემის განვითარების ადგილობრივი პრაქტიკა და ერთობლივი სამომავლო ინიციატივები.
მხარეებმა გამოთქვეს სხვადასხვა მიმართულებით კოლაბორაციის ინტერესი, მათ შორის ქართული სტარტაპების მხარდასაჭერად ერთობლივი სამეწარმეო პროგრამების შემუშავება.

Caucasus University hosted Carsten Kolbek, Co-Founder and CEO of Rainmaking, and Sarah Grippay, representative of the leading international accelerator Startupbootcamp.
During the visit, an introductory meeting was held with representatives of the Caucasus University Innovation and Entrepreneurship Center. The discussion focused on the center’s core activities and strategic directions, local practices for startup ecosystem development, and potential future joint initiatives.
Both parties expressed interest in collaborating across various areas, including the development of joint entrepreneurial programs to support Georgian startups.