10 და 16 დეკემბერს,კავკასიის უნივერსიტეტის იმიტირებულ სასამართლო დარბაზში, აბიტურიენტებისთვის ნაფიც მსაჯულთა სასამართლოს იმიტირებული პროცესი გაიმართა.
10 დეკემბერს, აბიტურიენტებმა შესავალი, სიტყვის წარმოთქმის ტექნიკა, პირდაპირი და ჯვარედინი დაკითხვის სტრატეგია და მიზანი, დასკვნითი სიტყვის მნიშვნელობა განიხილეს. მათ ქეისები დაურიგდათ და როლები გაუნაწილდათ. აბიტურიენტებმა იმიტირებული პროცესისთვის ბრალდებისა და დაცვის მხარის მომზადებისთვის მიიღეს ინფორმაცია.
16 დეკემბერს კი, ნაფიც მსაჯულთა სასამართლოს იმიტირებული პროცესი გაიმართა.
პროცესს გაუძღვა, შოთა ტყეშელაშვილი, თბილისის პროკურორის მოადგილე და ლევან დარბაიძე, მოსამართლე, კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი.

MOCK TRIAL FOR ENTRANTS
On December 10 and 16, in the mock courtroom of Caucasus University, a mock trial of the jury was held for entrants.
On December 10, entrants discussed the introduction, the technique of utterance, the strategy and purpose of direct and cross-examination, and the meaning of the final word. They were given cases and assigned roles.
On December 16, a mock trial of the jury was held.
The process was led by Shota Tkeshelashvili, Deputy Prosecutor of Tbilisi and Associate Professor of Caucasus University and Levan Darbaidze - Judge, professor of Caucasus University.