ახალი საბაკალავრო პროგრამის - ენერგეტიკა და ელექტროინჟინერია - პრეზენტაცია
23 ივლისს, ჰოლიდეი ინის საკონფერენციო დარბაზში, კავკასიის უნივერსიტეტმა „პარვუს ჯგუფთან“ ერთად ახალი საბაკალავრო პროგრამა - ენერგეტიკა და ელექტროინჟინერია - წარადგინა.
პრეზენტაცია ჩაატარეს კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის დეკანმა შოთა ნიჟარაძემ, პროგრამის ხელმძღვანელმა და პროფესორმა გიორგი არზიანმა და ბიზნესტრენერმა, პროგრამის თანაავტორმა მიშა ზიბზიბაძემ.
კავკასიის უნივერსიტეტის საბაკალავრო პროგრამა შექმნილია საერთაშორისო აკადემიური სტანდარტების მოთხოვნების მიხედვით და მასში გათვალისწინებულია როგორც ადგილობრივ, ასევე საერთაშორისო შრომით ბაზარზე არსებული მოთხოვნები.
პროგრამის მიზანია სტუდენტს მისცეს შესაძლებლობა, მიიღოს ენერგეტიკისა და ელექტროინჟინერიის სფეროს ფართო ცოდნა და მოამზადოს ენერგეტიკის სექტორში დასაქმებისთვის.
პრეზენტაციაზე მონაწილეებმა მიიღეს ინფორმაცია სასტიპენდიო პროგრამებისა და გრანტების შესახებ, რომელსაც მათ ორგანიზატორები დამატებით სთავაზობენ.
პროგრამის კოდი: 1220113
კავკასიის უნივერსიტეტის პირველ პრიორიტეტად არჩევის შემთხვევაში შეგიძლიათ ისწავლოთ სრულიად უფასოდ ან თანადაფინანსებით.
ტოპ 501 - უფასოდ სწავლის შესაძლებლობა. ეს უნიკალური შეთავაზება სრულად უფინანსებს სწავლას მათ, ვინც:
• პირველ პრიორიტეტად აირჩევს კავკასიის უნივერსიტეტის ნებისმიერ საბაკალავრო პროგრამას
• მოხვდება ერთიანი ეროვნული გამოცდების საკონკურსო ქულებით 501 საუკეთესო აბიტურიენტს შორის ქვეყნის მასშტაბით
CU გრანტი - თანადაფინანსებით სწავლის შესაძლებლობა. ეს შეთავაზება ნაწილობრივ უფინანსებს სწავლას მათ, ვინც:
• მოიპოვებს 100%-იან ან 70%-იან სახელმწიფო გრანტს
• მიიღებს შიდა საუნივერსიტეტო დაფინანსებას, წლიურად 1500 ლარს, სრული პროგრამის განმავლობაში
კომპანია პარვუს ჯგუფი, პროგრამაზე აწესებს სასწავლო გრანტს და დააფინანსებს ერთიანი ეროვნული გამოცდებით ჩარიცხულ პირველ 10 სტუდენტს, რომელთაგან საკონკურსო ქულებით პირველი 5 ისწავლის სრულად უფასოდ, შემდეგი 5 კი - 50%-იანი დაფინანსებით.
ყველა სტუდენტს, ვისაც პირველი სემესტრის ბოლოდან ექნება მაღალი GPI (3,5+) დაენიშნება „პარვუსის სტიპენდია“.

On July 23, in the conference hall of Holiday Inn, Caucasus University, in collaboration with "Parvus Group," presented a new Undergraduate program in energy and electrical engineering.
The presentation was led by Shota Nizharadze, the Dean of the Caucasus School of Technology, Giorgi Arzian, the head of the program and professor, and Misha Zibzibadze, a business trainer and co-author of the program.
This undergraduate program at Caucasus University is designed to meet international academic standards and aligns with both local and international labor market needs. Its aim is to equip students with a comprehensive knowledge of energy and electrical engineering, preparing them for careers in the energy sector.
During the presentation, attendees received information about available scholarships and grants offered by the organizers.
The program code is 1220113.
Students who select Caucasus University as their first choice can potentially study for free or with co-financing.
Top 501 - Opportunity to Study for Free: This unique offer fully covers tuition for students who:
- Choose any undergraduate program at Caucasus University as their first choice.
- Rank among the top 501 entrants nationwide based on their unified national exam scores.
CU Grant - Co-Sponsored Study Opportunity: This offer provides partial tuition funding for students who:
- Receive a 100% or 70% state grant.
- Receive internal university funding of 1500 GEL per year for the entire duration of the program.
The company Parvus Group offers a training grant for the program, funding the first 10 students enrolled through the unified national exams. The top 5 students will study entirely free based on competitive scores, while the next 5 will receive 50% funding. Additionally, all students who achieve a high GPA (3.5+) by the end of the first semester will be eligible for the Parvus Scholarship.
In addition to Caucasus University, the program's implementation involves partner educational institutions, public organizations, and private companies. Parvus Group, the initiator and author of the program with extensive experience in the energy sector, will also be involved in internship and employment programs for students.