ახალი ურბანული ტოპოლოგიების ფორუმი (NUT)
15-17 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა ღონისძიებას სახელწოდებით "ახალი ურბანული ტოპოლოგიების ფორუმი" (NUT).
ფორუმის ფარგლებში ექსპერტებმა შვედეთიდან, უკრაინიდან და ბოსნია-ჰერცეგოვინადან დამსწრე საზოგადოებას თავიანთი გამოცდილება გაუზიარეს იმის შესახებ, თუ როგორ აღმოიფხვრა მათ ქალაქებში არაერთი ურბანული პრობლემა. ქართულმა მხარემ კი, ქალაქის დაგეგმარებაში არსებული გამოწვევები, პრობლემები და მათი გადაჭრის გზები განსაზღვრა.
ღონისძიება ინიცირებულია ხელოვნების, არქიტექტურისა და საზოგადოების ცენტრის (Färgfabriken) მიერ, (სტოკჰოლმი, შვედეთი). ღონისძიების სპონსორია შვედეთის საელჩო საქართველოში და ხორციელდება პროექტ “არტ ბითთან” და კავკასიის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობით.
ღონისძიებაში მონაწილეობა დაინტერესებულ მხარეთა ფართო სპექტრმა, კერძოდ, მეცნიერებმა, არქიტექტორებმა, მხატვრებმა, ქალაქის არქიტექტურის სამსახურის წარმომადგენლებმა და სტუდენტებმა მიიღეს. სამდღიანი ფორუმის დასასრულს, CU სტუდენტებმა თავიანთი პრეზენტაციები წარადგინეს, რომელიც კონკრეტული თემის ირგვლივ მომზადდა.
აღნიშნული პროექტი წარმატებით განხორციელდა ევროპის, ახლო აღმოსავლეთისა და სამხრეთ-აღმოსავლეთ აზიის ათეულ ქვეყანაში, მათ შორის, უკრაინაში, რუსეთსა და მოლდოვაში.

New Urban Topology Forum(NUT)
On October 15-17, Caucasus University hosted an event called "New Urban Topology Forum" (NUT). Within the forum, experts from Sweden, Ukraine and Bosnia and Herzegovina shared their experience on how a lot of urban problems have been eliminated in their cities.
The Georgian side identified the challenges, problems and ways of solving them in the city planning. The event is initiated by Färgfabriken – the Center of Arts, Architecture and Society (Stockholm, Sweden).
The event is sponsored by the Embassy of Sweden to Georgia and is being implemented in partnership with ArtBit and Caucasus University. The event was attended by a wide range of stakeholders, including scientists, architects, artists, city architecture officials and students. At the end of the three-day forum, Caucasus University students held their presentations, which were prepared around a specific topic.
The project has been successfully implemented in dozens of countries in Europe, the Middle East and Southeast Asia, including Ukraine, Russia and Moldova.