აკონის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის წარმომადგენლების ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
28 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტს აკონის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის, გერმანია, წარმომადგენლები ეწვივნენ.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილესთან, ანი თავართქილაძესთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებულ  ორმხრივ თანამშრომლობაზე, ასევე სტუმრები გაეცნენ  ინფორმაციას უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამების, საერთაშორისო აკრედიტაციებისა  და მიღწევების შესახებ.
მხარეები ასევე შეთანხმდნენ Erasmus+ ის კრედიტ მობილობის პროგრამის 2025 წლის პროექტის ფარგლებში, აპლიკაციის მომზადებაზე დაფინანსების მოსაპოვებლად. დაფინანსების მოპოვების შემთხვევაში, ჯანდაცვის მენეჯმენტის მიმართულებით, კავკასიის უნივერსიტეტი მობილობებს განახორციელებს აკონის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტთან.

Representative of Akkon University of Applied Sciences visit Caucasus University
On June 28, representatives from Akkon University of Applied Sciences, Germany, have visited Caucasus University.
Within the framework of the visit, an introductory meeting was held with the Deputy Director of the International Relations Department, Ani Tavartkiladze. During the meeting, the parties discussed the partnership between the universities, furthermore, the guests received information regarding the educational programs, international programs, international accreditations and achievements of the university.
The parties also agreed to prepare the Erasmus+ application for funding within the 2025 International Credit Mobility project call. In case of receiving the funds, Caucasus University will be able to implement mobilities in the healthcare management study area with Akkon University of Applied Sciences.