მალმოს უნივერსიტეტის წარმომადგენლების ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
13 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა მალმოს უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში კავკასიის უნივერსიტეტს მალმოს უნივერსიტეტის დელეგაცია ესტუმრა, რომელსაც ხელმძღვანელობნენ სწავლა/სწავლების ცენტრის დირექტორი პატრისია სტააფი (Patricia Staaf ) და შვედური ენის, როგორც უცხო ენის ლექტორი ტერეზა ტომაშევიჩი (Teresa Tomašević).
კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან სამუშაო შეხვედრებში მონაწილეობდა საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი, ქეთევან კარბაია, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე ანი თავართქილაძე და კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის სრული პროფესორი, მარიამ მანჯგალაძე.
აღსანიშნავია, რომ შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა განიხილეს შესაძლო თანამშრომლობის საკითხები სხვადასხვა მიმართულებით, მათ შორის უცხო ენების სწავლების, სტუდენტებისა და აკადემიური გაცვლის, აგრეთვე ინსტიტუციური განვითარების პროექტების ინიცირების თვალსაზრისით.
მალმოს უნივერსიტეტი  ერთ-ერთი წამყვანი სახელმწიფო უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაა შვედეთში, რომელიც აერთიანებს 24 000 ზე მეტ სტუდენტსა და 1600 ლექტორს, უნივერსიტეტი გამოირჩევა პროგრამების მრავალფეროვანებითა და საერთაშორისო სტუდენტების სიმრავლით.

On May 13, the International Relations Department of Caucasus University hosted representatives of Malmö University.
As part of the visit, a delegation from Malmö University visited Caucasus University. The delegation was led by Ms. Patricia Staaf, Director of the Centre for Teaching and Learning, and Ms. Teresa Tomašević, Lecturer in Swedish as a Foreign Language.
Representing Caucasus University at the meeting were Ketevan Karbaia, Director of the International Relations Department, Ani Tavartkiladze, Deputy Director of the International Relations Department and Mariam Manjgaladze, Full Professor at the School of Humanities and Social Sciences of Caucasus University.
During the meeting, the parties discussed potential areas of cooperation in various directions, including foreign language teaching, student and academic exchange programs, as well as the initiation of institutional development projects.
It is noteworthy that Malmö University is one of the leading public higher education institutions in Sweden, bringing together more than 24,000 students and 1,600 lecturers. The university is distinguished by the diversity of its academic programs and its large international student community.