საჯარო ლექცია - "ბრძოლა საქართველოს ეკლესიისა და სახელმწიფოებრივი თავისუფლებისათვის. კათალიკოს-პატრიარქი ამბროსი"
19 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტმა ისტორიის მეცნიერებათა დოქტორს, პროფესორ სერგო ვარდოსანიძეს უმასპინძლა, რომელმაც ჩაატარა საჯარო ლექცია თემაზე - "ბრძოლა საქართველოს ეკლესიისა და სახელმწიფოებრივი თავისუფლებისათვის. კათალიკოს-პატრიარქი ამბროსი".
ღონისძიება მიეძღვნა კათალიკოს-პატრიარქის ამბროსის გასამართლების 100 წლისთავს. სტუდენტებს და აკადემიურ პერსონალს ჰქონდათ შესაძლებლობა მოესმინათ აღნიშნული პერიოდის საქართველოს ისტორიის ნაცნობი თუ უცნობი ფაქტები, გაეანალიზებინათ ქვეყნისა და ეკლესიის წინაშე მდგარი გამოწვევები. ლექციის შემდეგ გაიმართა საინტერესო დისკუსია.

On March 19, Caucasus University hosted Professor Sergo Vardosanidze, doctor of historical sciences, who delivered a public lecture on the topic - "The Fight for Georgian Church and State Freedom. Catholicos-Patriarch Ambrose".
The event commemorated the 100th anniversary of the trial of Catholicos-Patriarch Ambrose. Students and academic staff learned about both well-known and lesser-known historical facts from this period in Georgia's history. The lecture delved into the challenges confronting both the country and the church. An interesting discussion took place after the lecture.