TH Wildau-ის უნივერსიტეტის წარმომადგენლების ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
12-16 იანვარს, კავკასიის უნივერსიტეტს TH Wildau-ის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები ესტუმრნენ. აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტი TH Wildau-ის უნივერსიტეტთან ერთად ციფრული ლოგისტიკის მენეჯმენტის სამაგისტრო პროგრამას ახორციელებს.
ვიზიტის ფარგლებში, TH Wildau-ის გამოყენებითი მეცნიერებების ტექნიკური უნივერსიტეტის საინჟინრო და საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა დეპარტამენტის პროფესორი და დოქტორი - ფრენკ გილერტი და დოქტორი - ანდრეას დუდლიკი შეხვდნენ პროგრამის პირველი მიღების სტუდენტებს, რომლებთან ერთადაც განიხილეს ციფრული ლოგისტიკის მენეჯმენტის სამაგისტრო პროგრამის მომდევნო ეტაპები, ასევე ისაუბრეს ბოლო სემესტრის გეგმებზე, რაც პროგრამის მიხედვით სტუდენტების გერმანიაში გამგზავრებას და სწავლას გულისხმობს.  სტუდენტებს ონლაინ შეხვდა, ასევე, TH Wildau-ის ლექტორი - საბინ ბუჩერი.
ვიზიტის ფარგლებში, შეხვედრა გაიმართა გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან პეტერ ფიშერთან. შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს საქართველოს ხელსაყრელი ლოგისტიკური ადგილმდებარეობის მნიშვნელობა, ციფრული ლოგისტიკის მენეჯმენტის პროგრამის უნიკალურობა ქართული ბაზრისთვის, ასევე ისაუბრეს სამომავლო ურთიერთთანამშრომლობასა და ერთობლივი პროექტების განხორციელებაზე.
შეხვედრა გაიმართა, ასევე, სამაგისტრო პროგრამის პარტნიორი ლოგისტიკური კომპანიების წარმომადგენლებთან, სადაც მხარეებმა ისაუბრეს ერთობლივი პროექტების განხორციელებაზე.
TH Wildau-ის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან მასპინძლობდნენ: კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია, ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით ირენა მელუა, კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის დეკანი შოთა ნიჟარაძე, პროგრამის ხელმძღვანელი და პროფესორი გიორგი დობორჯგინიძე.

Representatives from TH Wildau visited Caucasus University from January 12 to 16. It is worth noting that Caucasus University, in collaboration with TH Wildau, is implementing the master's program in digital logistics management.
During the visit, Frank Gillert, professor and doctor of the Department of engineering and natural sciences at TH Wildau, and Dr. Andreas Dudlik met with students from the program's first intake, with whom they discussed the next stages of the master's program in digital logistics management, as well as plans for the final semester, which involves students traveling to Germany and studying under the program. Sabine Bucher, a lecturer at TH Wildau, also met with the students online.
A meeting with Peter Fischer, Ambassador of the Federal Republic of Germany to Georgia, took place as part of the visit. At the meeting, the parties discussed the significance of Georgia's convenient logistics location, the uniqueness of the digital logistics management program for the Georgian market, as well as future cooperation and joint project implementation.
The representatives of the logistics companies that are partners of the master's program met with the parties to discuss the implementation of joint projects.
Dr. Kakha Shengelia, president of Caucasus University, Irena Melua, vice president for internationalization, Shota Nizharadze, dean of the Caucasus School of Technology, and Professor Giorgi Doborjginidze, head of the program, hosted the TH Wildau University representatives on behalf of Caucasus University.