26–30 მაისს, კავკასიის უნივერსიტეტის სტრატეგიული განვითარების დეპარტამენტის დირექტორი და საერთაშორისო აკრედიტაციის სამსახურის ხელმძღვანელი ირმა გრძელიძე და კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი დავით წიკლაური, ოფიციალური ვიზიტით იმყოფებოდნენ მადრიდში, დისტანციური განათლების ეროვნულ უნივერსიტეტში (UNED), სადაც მონაწილეობა მიიღეს პროექტ PRODIGE-ის ("მაღალი ხარისხის ციფრული განათლების ხელშეწყობა საქართველოში") ფარგლებში გამართულ სამუშაო შეხვედრებში.
შეხვედრების მთავარ მიზანს წარმოადგენდა ციფრული უმაღლესი განათლების კუთხით არსებული ევროპული პრაქტიკის გაცნობა და საქართველოში აღნიშნული მიმართულების განვითარების პერსპექტივებზე კონსულტაციების გამართვა. კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებმა მონაწილეობა მიიღეს დისკუსიებში ისეთ საკითხებზე, როგორიცაა: ციფრული სწავლების ხარისხის უზრუნველყოფის სისტემები, უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების ინსტიტუციური პოტენციალის განმტკიცება და ციფრული განათლების პოლიტიკური რეფორმების ხელშეწყობა.
აღნიშნული ვიზიტი მნიშვნელოვანი ინიციატივაა ევროპული სტანდარტების შესაბამისი სტრატეგიული მიდგომის განსაზღვრისა და პროფესიული გამოცდილების გაზიარების თვალსაზრისით.
პროექტი PRODIGE, რომელიც ხორციელდება Erasmus+ პროექტის ფარგლებში ევროპული ინსტიტუციებისა და კონსორციუმის ჩართულობით და 10 უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებას აერთიანებს, მიზნად ისახავს საქართველოში ციფრული უმაღლესი განათლების სტანდარტების ამაღლებას, შესაბამისი კანონმდებლობის სრულყოფასა და უმაღლესი სასწავლებლების მხარდაჭერას განათლების გაციფრულების მიმართულებით.

On May 26-30 Dr. Irma Grdzelidze, Director of the Strategic Development Department and Head of the International Accreditation Office at Caucasus University, along with Professor Davit Tsiklauri, paid an official visit to the National University of Distance Education (UNED) in Madrid. The visit was conducted within the framework of the PRODIGE project (“Promoting High-Quality Digital Education in Georgia”), during which they participated in a series of working meetings.
The primary objective of these meetings was to explore European best practices in the field of digital higher education and to engage in consultations on the prospects for advancing this domain in Georgia. Representatives of Caucasus University contributed to discussions on a range of topics, including quality assurance systems in digital teaching, strengthening the institutional capacities of higher education institutions, and supporting policy reforms in digital education.
This visit represents a significant initiative in terms of defining strategic approaches aligned with European standards and fostering the exchange of professional expertise.
The PRODIGE project, implemented within the framework of the Erasmus+ programme through the involvement of European institutions and a dedicated consortium, brings together ten higher education institutions. The project aims to enhance digital higher education standards in Georgia, improve the relevant legislative framework, and support higher education institutions in their digital transformation efforts.