სოციალურ და განათლების მეცნიერებათა V საერთაშორისო კონფერენცია სტამბოლის გელიშიმ უნივერსიტეტში
17-18 ოქტომბერს, სტამბოლის გელიშიმ  უნივერსიტეტმა უმასპინძლა სოციალურ და განათლების მეცნიერებათა V საერთაშორისო კონფერენციას, რომელშიც მონაწილეობდა 20-ზე მეტი ქვეყნის 130 მკვლევარი.
კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის პროფესორი გურანდა ჭელიძე აღნიშნული კონფერენციაში მონაწილეობდა COST CA 22124 ECO4ALL კონფერენციის დისემინაციის გრანტის ფარგლებში.
მისი მოხსენება „ევროკავშირის გაფართოების პაკეტი 2024 და გარემოსდაცვითი პოლიტიკის გამოწვევები გაფართოების ქვეყნებში - საქართველოს მაგალითი“ შეეხო საქართველოს მიერ ევროკავშირთან ასოცირების შეთანხმების ფარგლებში გატარებული გარემოსდაცვით რეფორმებს და მათ შესაბამისობას EU 2024 გაფართოების პაკეტის შეფასებასა და რეკომენდაციებთან. დამსწრე საზოგადოების მხრიდან დაისვა არაერთი საინტერესო შეკითხვა და გაიმართა დისკუსია.

On October 17–18, Istanbul Gelisim University hosted the 5th International Conference on Social and Educational Sciences, which brought together 130 researchers from over 20 countries.
Professor Guranda Chelidze from the School of Humanities and Social Sciences at Caucasus University participated in the conference within the framework of the COST CA 22124 ECO4ALL Dissemination Conference Grant.Her presentation, titled “EU Enlargement Package 2024 and Environmental Policy Challenges in Enlargement Countries – The Case of Georgia,” addressed the environmental reforms implemented by Georgia under the EU–Georgia Association Agreement and their alignment with the assessments and recommendations of the 2024 EU Enlargement Package.
The presentation sparked active interest from the audience, leading to a number of insightful questions and discussions.