ვესმისტერის უნივერსიტეტის წარმომადგენლების ვიზიტი
3 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტმა ვესმისტერის უნივერსიტეტის (Westminster University, London, UK) წარმომადგენლებს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანთან, ეკა აკობიასთან. შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა განიხილეს ორმხრივი თანამშრომლობის დეტალები. ისაუბრეს სახელმწიფო მართვის სკოლაში არსებული პროგრამების შესახებ და დასახეს სამომავლო თანამშრომლობის სტრატეგია, განსაკუთრებული ყურადღება კი სადოქტორო პროგრამების მიმართულებით შესაძლო თანამშრომლობაზე გამახვილდა.
გასათვალიწინებელია, რომ მხარეებმა გამოხატეს საერთაშორისო კვლევითი პროექტებისა საზაფხულო სკოლების ერთობლივად განხორციელების სურვილი.

On July 3, the International Relations and Projects Department of Caucasus University played host to representatives of the University of Westminster (London, UK).
Within the visit, a work meeting was held with the Dean of Caucasus School of Governance, Dr. Eka Akobia. During the meeting, the sides discussed details of mutual cooperation, talked about the current programs at Caucasus School of Governance, drafted future cooperation strategies and focused on possible co-operation in PhD degree programs.
It is worth noting that the parties expressed their desire to jointly implement international research projects for summer schools.