27 დეკემბერს, თბილისის ღია უნივერსიტეტში, ჩატარდა “Rustaveli-DAAD”-ის ერთობლივი სასტიპენდიო პროგრამის ფარგლებში დაგეგმილი შემაჯამებელი საპოსტერო ხასიათის კონფერენცია.
2018 წლის კონკურსის ფარგლებში დარეგისტრირებული განაცხადები შეფასდა ქართველი და გერმანელი ექსპერტებით დაკომპლექტებული კომისიის მიერ და დასაფინანსებლად შეირჩა 18 პროექტი. აღნიშნული პროექტები ფარავენ როგორც სადოქტორო, ასევე პოსტ-სადოქტორო დონეებს და ყველა სამეცნიერო მიმართულებას. ეკონომიკის დარგში სტიპენდია მოიპოვა კავკასიის უნივერსიტეტის ასოცირებულმა პროფესორმა და უფროსმა მკვლევარმა, ერეკლე პირველმა. პროექტის ფარგლებში, პროფესორი პირველი მიწვეული გახლდათ და კვლევით სამუშაოებს ახორციელებდა მიუნხენის ლუდვიგ-მაქსიმილიანის სახელობის უნივერსიტეტის ფინანსური ეკონომეტრიკის დეპარტამენტის ბაზაზე.
შემაჯამებელი ღონისძიების ფარგლებში გამარჯვებულებმა წარადგინეს გერმანიაში კვლევითი სტაჟირების პერიოდში განხორციელებული აქტივობები და მიღებული შედეგები.
მოწვეულ სტუმრებს შორის იყვნენ: სსიპ შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის გენერალური დირექტორი - ზვიად გაბისონია, საქართველოს განათლების, მევნიერების, კულტურისა და სპორტის მინისტრის მოადგილე - ირინა აბულაძე, გერმანიის საელჩოს ატაშე ეკონომიკის მიმართულებით - ტომას შოლი, გერმანიის აკადემიური გაცვლის სამსახურის თბილისის საინფორმაციო ოფისის უფროსი - გებჰარდ როილი, გამარჯვებულ აპლიკანტთა უმაღლესი სასწავლო დაწესებულებების რექტორები, ფონდის გრანტიორები და სხვა.

On December 27, Tbilisi Open University held the final poster type conference in the framework of the joint scholarship program of „Rustaveli - DAAD".
In the framework of the contest of 2018, registered works were judged by a joint commission of Georgian and German experts; 18 projects were chosen. The said project cover not only PhD, but also post-doctorate and other scientific fields. Erekle Pirveli, an Associate Professor of Caucasus University and head research officer received a scholarship in the field of economy. Dr. Pirveli was the first to be invited to conduct research on the base of Financial Econometric Department of Ludwig Maximilian University of Munich.
At the conclusive event, the winners spoke about their activities conducted and the research findings obtained in Germany.
Among the invited guests were: Director general of Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia – Mr. Zviad Gabisonia, Deputy Minister of Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia – Ms. Irine Abuladze; Attaché in Economic Affairs of the Embassy of Germany to Georgia – Mr. Thomas Scholl; the Head of the office of German Academic Exchange Service in Tbilisi – Mr. Gebhard Roil; rectors of the universities of the winning applicants and others.