კავკასიის მედიის სკოლის დეკანმა, ნინო ჟიჟილაშვილმა კარპაჩის 33-ე ეკონომიკურ ფორუმში მიიღო მონაწილეობა. პანელური დისკუსიის თემა იყო „მედია და ჟურნალისტიკა დეზინფორმაციის წინააღმდეგ და კიბერსაფრთხეები საზოგადოებისთვის“.
შეკრებილი საზოგადოება, რუსული გავლენის კონტექსტში, საქართველოს პარლამენტის მიერ მიღებული „აგენტები კანონის“ შინაარსითა და მედიაზე მისი ეფექტით დაინტერესდა. მათ დეტალური განმარტება მიიღეს კანონის ნეგატიურ შინაარსზე, უკვე დამდგარ და მოსალოდნელ მძიმე შედეგებზე.
დისკუსიაში მონაწილეობდნენ პოლონეთის, გერმანიის, საქართველოს, ბელორუსისა და მოლდოვის წარმომადგენლები. პანელს ფორუმის ფარგლებში კავკასიის მედიის სკოლის პარტნიორი გერმანული ორგანიზაცია „აღმოსავლეთ პარტნიორობის მედია დიალოგი“ მასპინძლობდა.

At the 33rd Economic Forum in Karpacz, Nino Zhizhilashvili, Dean of the Caucasus School of Media, participated in a panel discussion titled "Media and Journalism Against Disinformation and Cyber Threats to Society."
A topic of interest for the audience was the "Agents Law" passed by the Parliament of Georgia, particularly in the context of Russian influence. They received a detailed explanation of the negative content of the law, the already established and expected severe consequences.
The panel featured participants from Poland, Germany, Georgia, Belarus, and Moldova, and was hosted by the German organization Eastern Partnership Media Dialogue, a partner of the Caucasus School of Media, as part of the forum.