მოხარულები ვართ გაცნობოთ, რომ კავკასიის უნივერსიტეტი, სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაციასთან და კიბერ უსაფრთხოების ცენტრთან ერთად შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის მეცნიერების პოპულარიზაციისთვის მიზნობრივი საგრანტო კონკურსის გამარჯვებულია.
პროექტის ფარგლებში, იგეგმება „ახალგაზრდა შეღწევადობის ტესტერების უნივერსიტეტის“ დაარსება. რომლის მიზანია საქართველოს სკოლებში, უფროსკლასელებში კიბერ უსაფრთხოების, კერძოდ შეღწევადობის ტესტირების განვითარება, როგორც პრაქტიკული ასევე სამეცნიერო კუთხით.
„ახალგაზრდა შეღწევადობის ტესტერების უნივერსიტეტის“ პროექტის ფარგლებში მონაწილეები მოისმენენ ინტერაქტიულ ლექციებს, გაეცნობიან მოწინავე ექსპერტების მიგნებებს და შეისწავლიან კიბერ უსაფრთხოების, კერძოდ შეღწევადობის ტესტირების მიმართულებას. შედეგად, მსმენელებს მიეცემათ ისეთი ცოდნის ბაზა, რომელსაც სამომავლოდ გაიღრმავებენ და თავად შეძლებენ სამეცნიერო მოღვაწეობის, ან პრაქტიკული საქმიანობის დაწყებას. მსმენელთა ყურადღება დაეთმობა საუკეთესო საერთაშორისო პრაქტიკის და აპრობირებული მეთოდიკის ძირითად მიმართულებებს. დამსწრე საზოგადოებას მიეცემა საშუალება ჰიბრიდულ რეჟიმში მიიღონ წვდომა ყველა თანამედროვე მოწყობილობის იმიტატორ/სიმულატორებზე.
პროექტის ხელმძღვანელი და ლექტორია კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი, კიბერ უსაფრთხოების ცენტრის დირექტორი, SCSA_ს პრეზიდენტი - მაქსიმ იავიჩი.
პროექტის კოორდინატორი და ლექტორია - კავკასიის უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი, გიორგი ახალაია.
პროექტის ლექტორებია: მათემატიკოსი, პროფესორი ავთანდილ გაგნიძე და კიბერ უსაფრთხოების ექსპერტი, SCSA -ს შეღწევადობის ტესტირების გუნდის ხელმძღვანელი - სერგეი სიმონოვი.

Caucasus University project is the winner of the Shota Rustaveli Foundation
We are pleased to announce that Caucasus University, in collaboration with the Scientific Cyber Security Association and the Cyber Security Center, has won the Shota Rustaveli National Science Foundation of Georgia's targeted grant competition for the promotion of science.
The project involves establishing the "University of Young Pen Testers", the purpose of which is the development of cyber security, in particular penetration testing, in Georgian schools, in high school students, both from a practical and a scientific point of view.
As part of the "University of Young Pen Testers" project, participants will have the opportunity to attend interactive lectures, explore the findings of experts in the field, and study the field of cyber security, with a particular focus on penetration testing. This program aims to equip trainees with a solid knowledge base that they can build upon in the future, which will then enable them to either pursue scientific research or practical careers in the field. The focus of the participants will be directed towards the main directions of the best international practices and established methodologies in the field. Additionally, the attending public will be given the opportunity to access all modern device emulators/simulators in hybrid mode.
The head of the project and professor of Caucasus University, the director of the Cyber ​​Security Center, the president of SCSA - Maksim Iavich.
The coordinator and lecturer of the project is the associate professor of Caucasus University, Giorgi Akhalaia.
The lecturers of the project are: mathematician, professor Avtandil Gagnidze and cyber security expert, head of SCSA's penetration testing team - Sergey Simonov.