კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის ციფრული ლოგისტიკის მენეჯმენტის ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამის ფარგლებში, სტუდენტებმა სასწავლო კურსის - "ERP სისტემები" - ფარგლებში მონაწილეობა მიიღეს ღირებულებათა ჯაჭვის ბიზნეს თამაშში: “Fresh Conection”. თამაშში მონაწილეობა მიიღო 350-ზე მეტმა სტუდენმა 60 უცხოური უნივერსიტეტიდან.
საინფორმაციო შეხვედრა - კიბერუსაფრთხოების და კომპიუტერული მეცნიერების ერთობლივი 3 წლიანი საბაკალავრო პროგრამები
21 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტში - კიბერუსაფრთხოების და კომპიუტერული მეცნიერების ერთობლივი 3 წლიანი საბაკალავრო პროგრამების პრეზენტაცია გაიმართა.
Verkle-ის ხეების გამოყენება პოსტ-კვანტური უსაფრთხოებისთვის
კავკასიის უნივერსიტეტის გუნდმა, სამეცნიერო კიბერ უსაფრთხოების ასოციაციასთან თანამშრომლობით, მოიპოვა შოთა რუსთაველის საქართველოს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის ფუნდამენტური გრანტი პროექტისთვის "Verkle-ის ხეების გამოყენება პოსტ-კვანტური უსაფრთხოებისთვის".
კიბერუსაფრთხოების ერთობლივი 3 წლიანი პროგრამის სტუდენტები ამერიკაში იმყოფებიან
CU-ის და ნიუ-ჯერსი სითი უნივერსიტეტის ერთობლივი 3 წლიანი კიბერუსაფრთხოების საბაკალავრო პროგრამის პირველი მიღების სტუდენტები უკვე ამერიკაში იმყოფებიან, სადაც ისინი სწავლის ბოლო სემესტრს გაატარებენ.
კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი მაქსიმ იავიჩი Quantum Information Technology Workshop-ის კონფერენციაზე
კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორმა მაქსიმ იავიჩმა, მიჩიგანის უნივერსიტეტში ჩატარებულ კონფერენციაზე - Quantum Information Technology Workshop (QITW 2025) წარადგინა კვლევა -"პოსტკვანტური ციფრული ხელმოწერები Verkle ხეების გამოყენებით შეზღუდული მეხსიერების პირობებში" - "Post-Quantum Digital Signatures in Memory-Constrained Environments Using Verkle Trees".