კავკასიის უნივერსიტეტის ტექნოლოგიების სკოლის სტუდენტი - ზურა ქევანიშვილი ევროპაში, ერთ-ერთი ყველაზე მასშტაბური ღონისძიების - DeepSec-ის ძირითადი მომხსენებელი იყო.
ღონისძიება ყოველწლიურად ვენაში, ავსტრიაში ტარდება და აერთიანებს ამ სფეროში ოპერირებად კომპანიებსა და უსაფრთხოების სპეციალისტებს.
კონფერენციაზე კიბერუსაფრთხოების სპეციალისტებმა და ბიზნეს ოპერატორებმა ისაუბრეს კიბერ დომეინში არსებულ სიახლეებზე, პრობლემებსა და მათი გადაწყვეტის გზებზე.
DeepSec2024-ზე საქართველოდან ორი წარმომადგენელი შეარჩიეს ძირითად მომხსენებლად, ორივე მომხსენებელი კავკასიის უნივერსიტეტის ტექნოლოგიების სკოლის წარმომადგენელია:
- მაქსიმ იავიჩი - კავკასიის კიბერ უსაფრთხოების ცენტრის დირექტორი, კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორი, SCSA ს პრეზიდენტი. აღსანიშნავია, რომ რამდენიმე წელია, უწყვეტად, პროფესორი მაქსიმ იავიჩი DeepSec ის ძირითადი მომხსენებელია. DeepSec2024 ზე ისაუბრა: AI Based Attack on Post Quantum Standard “CRYSTALS Kyber”;

Zura Kevanishvili, a student at the Caucasus University School of Technology, was the keynote speaker at one of the largest events in Europe, DeepSec.
The event is held annually in Vienna, Austria, and brings together companies and security specialists operating in the field.
At the conference, cybersecurity specialists and business operators discussed the latest developments in the cyber domain, along with the challenges and potential solutions.
Two representatives from Georgia were selected as keynote speakers at DeepSec2024, both speakers are representatives of the Caucasus University School of Technology:
- Maksim Iavich - Director of the Caucasus Cyber Security Center, Professor at Caucasus University, President of SCSA. For several years, continuously, Professor Maksim Iavich has been the main speaker at DeepSec. At DeepSec2024 he spoke about: AI Based Attack on Post Quantum Standard “CRYSTALS Kyber”;
- Zura Kevanishvili - Student at Caucasus University School of Technology - At DeepSec2024 he spoke about: „Cheating Detection in Chess using Neural Network“.