პროფესორი დევიდ შიმპი დაინიშნა კავკასიის უნივერსიტეტის ნიუ-ვესტმინსტერის კოლეჯის დეკანის მოადგილედ
თბილისი, საქართველო. კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტის აპარატმა განაცხადა, რომ პროფესორ დევიდ შიმპი დღეს ოფიციალურად დაინიშნა კავკასიის უნივერსიტეტის ნიუ-ვესტმინსტერის კოლეჯის დეკანის მოადგილედ და ამავდროულად კავკასიის უნივერსიტეტის დირექტორთა საბჭოს წევრად.
პროფესორი დევიდ შიმპი  2011-2017 წლებში მსახურობდა კანადის ნიუ-ვესტმინსტერის კოლეჯის მმართველთა საბჭოს ვიცე-თავმჯდომარის მოადგილედ, ხოლო მოკლე პერიოდის განმავლობაში კოლეჯის პრეზიდენტის თანამდებობა ეჭირა, სანამ კოლეჯი 2017 წლის 1 ნოემბერს კავკასიის უნივერსიტეტის დამფუძნებელ კოლეჯად იქცეოდა. ის ასევე არის უნივერსიტეტების პრეზიდენტების საერთაშორისო ასოციაციის საკონსულტაციო საბჭოს წევრი.
პროფესორი შიმპი იკავებდა ფილოსოფიის პროფესორის თანამდებობას სოფიას და კავკასიის უნივერსიტეტებში და იყო ალასკის უნივერსიტეტის კომპიუტერული მეცნიერების დამხმარე პროფესორი. პროფესორმა შიმპმა მოიპოვა ფილოსოფიის დოქტორის ხარისხი ბულგარეთის რესპუბლიკის განათლების სამინისტროს მიერ სოფიის წმ. კლიმენტ ორქიდელის ინივერსიტეტში. მან ასევე მოიპოვა მეცნიერების მაგისტრის ხარისხი ინფორმაციული სისტემების მენეჯმენტის სფეროში შეერთებული შტატების სამხედრო-საზღვაო  სკოლაში და მეცნიერების ბაკალავრის დიპლომი შეერთებული შტატების საზღვაო აკადემიაში, (ანაპოლისში, მერილენდი). ის არის კავკასიის უნივერსიტეტის საპატიო დოქტორი.
პროფესორი შიმპი სერთიფიცირებული იყო შეერთებული შტატების თავდაცვის სამინისტროს მიერ, როგორც საგარეო საქმეთა ოფიცერი და 2010 წლიდან მსახურობდა საქართველოს საპატიო კონსულის თანამდებობაზე. იგი  მსახურობდა სამხრეთ კაროლინას შტატის გუბერნატორის მრჩევლად, საზღვაო უსაფრთხოების კომისიის თავმჯდომარედ, შეერთებული შტატების საზღვაო ძალების ლიგის შავი ზღვის საბჭოს საპატიო პრეზიდენტად. მან თავისი საზღვაო ოფიცრის კარიერა 1976 წელს დაიწყო შეერთებული შტატების საზღვაო ძალებში და 2001 წელს გადადგა კაპიტნის თანამდებობიდან. ამის შემდეგ იგი 2005 წელს დაინიშნა ფედერალურად აღიარებული სამხრეთ კაროლინას საზღვაო ლაშქრის მეთაურად, ხოლო 2009 წელს პენსიაზე გავიდა  კონტრ-ადმირალის წოდებაში. მისი ხელმძღვანელობის გამოცდილება შეერთებული შტატების საზღვაო ძალებში შეიცავს აშშ-ს საზღვაო უსაფრთხოების ჯგუფის  დირექტორობას (ატლანტიკა), კრიპტოლოგიის დირექტორობას და აშშ-ს ატლანტიკური ფლოტის საინფორმაციო ოპერაციების დირექტორობას. ის არის საპატიო ლეგიონის კავალერი, თავდაცვის სფეროში დამსახურებისთვის მედლის და  ქალაქ ლონდონის თავისუფლების მედლების კავალერი.

Professor David Shimp Appointed as Deputy Dean of New Westminster College of Caucasus University
TBILISI, GEORGIA. The Office of the President of Caucasus University has announced that Professor David Shimp was officially appointed today as Deputy Dean of New Westminster College of Caucasus University with concurrent appointment as a member of the Board of Directors of Caucasus University.
Professor David Shimp previously served as Vice Chairman of the Board of Governors of New Westminster College in Canada from 2011 to 2017, and briefly as its president before it became a constituent college of Caucasus University on November 1, 2017. He is also a member of the Advisory Council of the International Association of University Presidents.
Professor Shimp received a Professorial Appointment in Philosophy from both Sophia University and Caucasus University, and was an Adjunct Professor of Computer Science at the University of Alaska. Professor Shimp has earned the Doctor of Philosophy Degree from Sophia University St. Kliment Ohridski conferred by the Ministry of Education of the Republic of Bulgaria. He has also earned the Master of Science Degree in Information Systems Management from the United States Naval Postgraduate School and the Bachelor of Science Degree from the United States Naval Academy at Annapolis, Maryland. He is an honorary doctorate of Caucasus University.
Professor Shimp was certified by the United States Department of Defense as a Foreign Area Officer and has served as Honorary Consul of Georgia since 2010. He previously served as an Advisor to the Lieutenant Governor of South Carolina, Chairman of the Maritime Security Commission, and is President Emeritus of the Black Sea Council of the Navy League of the United States. He started his naval career in 1976 in the United States Navy and retired as a Captain in 2001. Thereafter, he was appointed as Commander of the federally recognized South Carolina Naval Militia in 2005 and retired in 2009 with the state-commissioned rank of Rear Admiral. His leadership experience with the United States Navy includes serving as Director of U.S. Naval Security Group (Atlantic), Director for Cryptology and Director of Information Operations of the U.S. Atlantic Fleet. He is a recipient of the Legion of Merit, Defense Meritorious Service Medal, Meritorious Service Medal and the Freedom of the City of London.