შეიქმნა კავკასიის უნივერსიტეტის ნიე- ვესტმინსტერის კოლეჯი
თბილისი, საქართველო. კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტის აპარატმა განაცხადა, რომ დღეს კავკასიის უნივერსიტეტის ნიუ- ვესტმინსტერის კოლეჯი ოფიციალურად დაარსდა.
კავკასიის უნივერსიტეტის წესდების 41-ე მუხლის საფუძველზე, 07-01-11 ბრძანება ოფიციალურად გაფორმდა თბილისში, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტის, დოქტორ კახა შენგელიას მიერ, 2017 წლის 1 ნოემბერს, დაარსდეს ნიუ-ვესტმინსტერის კოლეჯი კავკასიის უნივერსიტეტში და დაემატოს კავკასიის უნივერსიტეტის არსებულ სკოლებს.
ნიუ – ვესტმინსტერის კოლეჯი თავდაპირველად დაარსდა პროფესორ რობერტ გუდვინ III– ს მიერ 2011 წლის 18 აგვისტოს, ვანკუვერში, ბრიტანეთის კოლუმბიაში, კანადისა და ბრიტანული კოლუმბიის პროვინციის კანონების შესაბამისად. კავკასიის უნივერსიტეტისა და ნიუ-ვესტმინსტერის კოლეჯის პრეზიდენტებმა და დამფუძნებლებმა გადაწყვიტეს დაეასრებინათ კავკასიის უნივერსიტეტის ნიუ – ვესტმინსტერის კოლეჯი, უმაღლესი განათლების სპეციალისტებთან და თითოეული ინსტიტუტის თანამშრომლებთან კონსულტაციების შემდეგ.
”ნიუ – ვესტმინსტერის კოლეჯს აქვს 66 ქვეყნის გამორჩეული ლიდერების გლობალური ქსელი, რომლებიც იზიარებენ ჩვენს ხედვას და შემოგვიერთდნენ ჩვენი კოლეჯის წინსვლისთვის. ”ჩვენი თანამოაზროვნეების სია მოიცავს მსოფლიოს ლიდერებს (პრეზიდენტები და პრემიერ მინისტრები), ქვეყნის მეთაურებს, კაბინეტის მინისტრებს, 100 ქირურგსა და მედიკოსს, 45 ელჩს, 100 გენერალსა და ადმირალს, ფრანგ და ნასას ასტრონავტებს, მსოფლიოში ცნობილ მეცნიერებსა და პროფესორებს, სენატორებს, პარლამენტისა და კონგრესის წევრებს, კორპორაციების აღმასრულებელ დირექტორებსა და სხვა წარმატებულ პროფესიონალებს. ”
”კავკასიის უნივერსიტეტის ნიუ – ვესტმინსტერის კოლეჯის დაარსება საინტერესო თავია კავკასიის უნივერსიტეტის ისტორიაში და შემდგომ განვითარებაში,” - თქვა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, პროფესორმა, დოქტორმა, კახა შენგელიამ. ”მკაცრი სასწავლო გეგმა და საგანმანათლებლო პროგრამები კიბერუსაფრთხოების, ეთიკური ლიდერობისა და დიპლომატიის საკითხებში, რომლებსაც ნიუ-ვესტმინსტერის კოლეჯი უზრუნველყოფს, ჩვენ სტუდენტების პროფესიული უნარ-ჩვევებითა და პრაქტიკული სამუშაოს შესრულებისთვის საჭირო გამოცდილებით აღჭურვავს, რაც შეესაბამება გლობალური დამსაქმებლების მოთხოვნებს.”
კავკასიის უნივერსიტეტის ნიუ–ვესტმინსტერის კოლეჯს თავისი ოფისები და საკლასო ოთახები ექნება თბილისში, კავკასიის უნივერსიტეტის ახალ კამპუსში.

The New Westminster College of Caucasus University is Established
TBILISI, GEORGIA. The Office of the President of Caucasus University has announced that the New Westminster College of Caucasus University was officially established today.
On the basis of the 41st Article of the Statutes of Caucasus University, Order No. 07/01-11 was officially signed in Tbilisi by Kakha Shengelia, PhD, President of Caucasus University, on 1 November 2017, to create the New Westminster College of Caucasus University, and to add it to the existing schools of Caucasus University.
New Westminster College was originally founded by Professor Robert Goodwin III on 18 August 2011 in Vancouver, British Columbia, Canada, in accordance with the laws of Canada and Province of British Columbia. The presidents and founders of Caucasus University and New Westminster College decided to establish the New Westminster College of Caucasus University after lengthy collaboration and consulting with higher education specialists, and officers and professors from each institution.
“New Westminster College has a global network of distinguished leaders from 66 countries, that share our vision that have joined with us to advance our College,” said Professor Robert Goodwin III, Chairman of the Board of Governors of New Westminster College. “Our Fellows include world leaders (presidents and prime ministers), heads-of-state, cabinet ministers, 100 surgeons and medical doctors, 45 ambassadors, 100 generals and admirals, French and NASA astronauts, world-renowned scientists and professors, senators, Members of Parliament and Congress, corporate CEOs, and other accomplished professionals.”
“The establishment of the New Westminster College of Caucasus University marks an exciting chapter in the history and further development of Caucasus University,” said Professor Kakha Shengelia, PhD, President of Caucasus University. “The rigorous postgraduate and executive education programs in cybersecurity, ethical leadership, and diplomacy that New Westminster College provides are relevant to equipping our students with the professional skills and tradecraft that are in high demand by global employers.”
The New Westminster College of Caucasus University will have its offices and classrooms in the new campus of Caucasus University in Tbilisi.