შრომის უსაფრთხოების სპეციალისტის მომზადების აკრედიტებული პროგრამის მიზანია „შრომის უსაფრთხოების შესახებ“ საქართველოს ორგანული კანონით გათვალისწინებული მოთხოვნების შესაბამისად, მოამზადოს შრომის უსაფრთხოების სპეციალისტი და მოახდინოს მისთვის საჭირო კომპეტენციების განვითარება, ორგანიზაციაში დასაქმებულთა შრომის უსაფრთხოებისა და ჯანმრთელობის დაცვის უზრუნველყოფისათვის.
მსმენელებს შეუძლიათ გაიარონ სრული აკრედიტებული პროგრამა, რომელიც ეკონომიკის ყველა სექტორში დასაქმების შესაძლებლობას იძლევა, ან არასრული (დაბალი და საშუალო რისკის ობიექტების) პროგრამა, რომლის კურსდამთავრებული შეიძლება დასაქმდეს ყველა სექტორში, გარდა „მომეტებული საფრთხის შემცველი, მძიმე, მავნე და საშიშპირობებიანი სამუშაოების ჩამონათვალის დამტკიცების თაობაზე“ საქართველოს მთავრობის 2018 წლის 27 ივლისის №381 დადგენილებით განსაზღვრული სამუშაოების ჩამონათვალისა.
პროგრამის გავლისა და სპეციალურ საგამოცდო ცენტრში გამოცდის ჩაბარების შემდეგ კურსდამთავრებულები სახელმწიფოს მიერ აღიარებულ შრომის უსაფრთხოების სპეციალისტის სერტიფიკატს მიიღებენ.

The purpose of the Accredited Occupational Safety Specialist Training Program is to prepare an occupational safety specialist in accordance with the requirements of the Organic Law of Georgia on Occupational Safety and to develop the necessary competencies to ensure the safety and health of employees in the organization.
Students can complete a fully accredited program that provides employment in all sectors of the economy, or an incomplete (low- and medium-risk facility) program, with graduates employed in all sectors except the list of jobs defined by the Resolution №381 of the Government of Georgia on July 27, 2018 “On the Approval of the List of Highly Dangerous, Heavy, Harmful, Dangerous Conditions Containing Jobs”.
Upon completion of the program and passing the examination at a special examination center, graduates will receive a state-recognized occupational safety specialist certificate.