კავკასიის უნივერსიტეტი აცხადებს მობილობას 2020-2021 სასწ. წლის გაზაფხულის სემესტრისათვის.
პროგრამების, ვაკანტური ადგილებისა და ფასების ჩამონათვალი შეგიძლიათ ნახოთ აქ. და ელექტრონულ პორტალზე: students.emis.ge.
მობილობის წესით ჩასარიცხ პირთა ელექტრონულ პორტალზე (students.emis.ge) რეგისტრაციის ვადა განსაზღვრულია 2021 წლის 28 იანვრის 12:00 საათიდან - 8 თებერვლის 18:00 საათამდე.
ელექტრონულ პორტალზე მობილობის შედეგების გამოქვეყნების ვადა - 12 თებერვალი.
მობილობის წესებისა და პროცედურების შესახებ დაწვრილებითი ინფორმაციის მისაღებად დაგვიკავშირდით შემდეგ ნომერზე: 2377777, იხ. კავკასიის უნივერსიტეტის ვებ-გვერდი: ან იხ. განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის ვებ-გვერდი.
ელექტრონულ პორტალზე დადებითი შედეგის შემთხვევაში სტუდენტის კავკასიის უნივერსიტეტში გამოცხადების და საჭირო საბუთების წარმოდგენის ვადებია - 12-13 თებერვალი; უნივერსიტეტში გადმოსვლის მსურველ სტუდენტთა კრედიტების აღიარება, აღიარებული კრედიტების გაცნობა და წერილობითი განცხადებით დადასტურება – 15-17 სექტემბერი; მობილობით ჩასარიცხ პირთა შესახებ ბრძანების პროექტის მომზადება და საგანმანათლებლო დაწესებულებების რეესტრში ელექტრონულად ასახვა - 19 თებერვალი
- განცხადება
- ფოტოსურათი (3X4) – ბეჭდური 2 ც. და ელექტრონული ვერსია CD-ზე;
- ცნობა სახელმწიფო გრანტის მინიჭების შესახებ, რომელიც უნდა აიღოთ განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემაში, ფანჯიკიძის #1ა (ყოფილი ბუდაპეშტი), ტელ.: 032 2 220 220, ელ. ფოსტა:info@emis.ge

Caucasus University announces mobility for the Spring Semester of the 2020-2021 academic year
A list of programs, vacancies and prices can be found here. And on the electronic portal: students.emis.ge.
The deadline for registration on the electronic portal for persons enrolled through mobility (students.emis.ge) is from 12:00 on January 28, 2021 to 18:00 on February 8, 2021.
The mobility results will be published on the electronic portal - February 12.
For more information on mobility rules and procedures, contact us at: 2377777, Caucasus University website: or see. Education Management Information System Website.
In case of a positive result on the e-portal, the deadlines for the student to apply to Caucasus University and submit the required documents are February 12-13; Recognition of credits of students wishing to transfer to a university, familiarization with recognized credits and confirmation by written application - September 15-17; Preparation of a draft order on persons enrolled in mobility and their electronic submission in the register of educational institutions - February 19.
Required documents are:
• Application
• Certificate of student status;
• Properly certified copies of all legal acts determining student status;
• Student study card (mark sheet);
• A copy of the identity document;
• Notarized copy of the document certifying the completion of the previous educational level (in case of mobility for the bachelor's degree - notarized copy or original of the certificate, in case of mobility for the master's degree - notarized copy of the bachelor's diploma and attachments, in case of mobility for the doctorate - master's diploma and attachments);
• A copy of the conscript's military registration certificate (or military ticket, if any);
Photo (3X4) - Printed 2 pcs. And an electronic version on CD;
Certificate of State Grant Award to be obtained in the Education Management Information System, Panjikidze # 1a (former Budapest), Tel .: 032 2 220 220, E-mail: info@emis.ge