9 ოქტომბერს, 14:00 საათზე, კავკასიის უნივერსიტეტის ირაკლი წერეთლის სახელობის ნატოს კვლევითი ცენტრი, მართავს შეხვედრას საქართველოში ნატოს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელის მოადგილესთან, ბატონ ენტონი ბრუმველთან. შეხვედრა ჩატარდება საკონფერენციო დარბაზში.
ენტონი ბრუმველი, ბრიტანეთის არმიის ყოფილი ოფიცერი, საქართველოში ნატოს სამეკავშირეო ოფისის გუნდს შეუერთდა 2024 წლის აგვისტოში, როგორც ოფისის უფროსის მოადგილე. მანამდე იგი მონაწილეობდა ნატოს სტრატეგიული დოქტრინის შემუშავებაში სტრატეგიული კომუნიკაციებისა და საინფორმაციო ოპერაციების მიმართულებით.
2019 წლიდან 2022 წლამდე იყო გაერთიანებული სამეფოს თავდაცვის ატაშე თბილისში, ამავდროულად აკრედიტებული იყო სომხეთსა და აზერბაიჯანში. იგი ასევე მუშაობდა გაერთიანებული სამეფოს ატაშედ ავსტრიაში, ხორვატიაში, უნგრეთში, სლოვენიაში, სლოვაკეთსა და რუსეთში. ის მსახურობდა გაერთიანებული სამეფოს ოპერაციებში ჩრდილოეთ ირლანდიაში და ნატოს ოპერაციებში ყოფილ იუგოსლავიასა და ავღანეთში.

On October 9, at 14:00, the Irakli Tsereteli NATO Research Center at Caucasus University will host a meeting with Mr. Anthony Brumwell, Deputy Head of the NATO Liaison Office in Georgia, in the university's conference hall.
Anthony Brumwell, a former British Army officer, joined the NATO Liaison Office team in Georgia in August 2024 as Deputy Head of Office. Before that, he participated in the development of NATO's strategic doctrine in the direction of strategic communications and information operations.
From 2019 to 2022, he served as the United Kingdom's defense attaché in Tbilisi, at the same time he was accredited to Armenia and Azerbaijan. He has also served as the UK attaché in Austria, Croatia, Hungary, Slovenia, Slovakia and Russia. He served in UK operations in Northern Ireland and NATO operations in the former Yugoslavia and Afghanistan.