კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია და მისი დელეგაცია ერთი კვირიანი ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში ესტუმრნენ ირანის ქალაქ ისფაჰანს. ვიზიტის პირველ ორ დღეს დელეგაცია იმყოფებოდა ისფაჰანში, სადაც ოფიციალური შეხვედრა გამართეს ხორასგანის ისლამური აზადის უნივერსიტეტის პრეზიდენტთან დოქტორ ფაიამ ნაჯაფისთან და უნივერსიტეტის წარმომადგენლებთან.
შეხვედრისას მხარეებმა განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის მიმართულებები, მათ შორის: სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალის გაცვლა, ერთობლივი საგანმანათლებლო პროგრამების განვითარება ქართულ და სპარსულ ენებში, ასევე ერთობლივი კვლევითი პროექტები და საერთაშორისო აკადემიური ინიციატივები.
ოფიციალური შეხვედრის შემდეგ დელეგაცია ეწვია უნივერსიტეტის სხვადასხვა ფაკულტეტებს, ლაბორატორიებს, სამეცნიერო-კვლევით ცენტრებსა და სტუდენტურ სტარტაპ კომპანიებს. ვიზიტის ფარგლებში, ასევე, ჩატარდა კულტურულ-შემეცნებითი ტური ქალაქ ისფაჰანში, რომლის დროსაც დელეგაციამ მოინახულა ისტორიული და კულტურული ღირსშესანიშნაობები.
ეს ვიზიტი მნიშვნელოვანი ეტაპი იყო ირანსა და საქართველოს შორის საგანმანათლებლო და კულტურული ურთიერთობების გაღრმავებისთვის.

Caucasus University President Kakha Shengelia and his delegation visited the Iranian city of Isfahan as part of a week-long official visit. During the first two days of the trip, the delegation held an official meeting with the President of Islamic Azad University Isfahan (Khorasgan) Branch, Dr. Payam Najafi, and representatives of the university.
The meeting focused on potential areas of future cooperation, including student and faculty exchange programs, the development of joint educational programs in Georgian and Persian, as well as collaborative research projects and international academic initiatives.
Following the meeting, the CU delegation toured various faculties, laboratories, research centers, and student-run startup companies. In addition, a cultural and educational tour was held in the city of Isfahan, during which the delegation visited historical and cultural landmarks.
This visit was an important step in strengthening educational and cultural relations between Iran and Georgia.