7-12 ნოემბერს, ევროკავშირის Erasmus+ პროექტის „მესამე მისიის ხარისხის და შესაბამისობის გაძლიერება საქართველოს უნივერსიტეტებში (SQUARE)“ფარგლებში, ნანტის უნივერსიტეტმა (Nantes University) სასწავლო ტურს უმასპინძლა.
სასწავლო ტურში 8 პარტნიორი უნივერსიტეტისა და შესაბამისი საჯარო დაწესებულებების წარმომადგენლებთან ერთად, კავკასიის უნივერსიტეტიდან მონაწილეობა მიიღო სტრატეგიული განვითარების დეპარტამენტის მენეჯერმა - არჩილ ბორჯაძემ.
ვიზიტის ფარგლებში, ნანტის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტმა კულტურის მიმართულებით - ემანუელ ბუსკეტმა პროექტში ჩართულ ქართველ პარტნიორებს გაუზიარა დეტალური ინფორმაცია ნანტის უნივერსიტეტის მესამე მისიის ძირითადი აქტივობების, მიზნებისა და სტრატეგიების შესახებ. მონაწილეები ასევე დაესწრნენ ნანტის უნივერსიტეტის წარმომადგენლების ვორქშოპებს მესამე მისიის სისტემური მიდგომებისა და ადგილობრივი გამოწვევების შესახებ.
სასწავლო ტურის ფარგლებში შეხვედრები ასევე შედგა ქალაქ ნანტის მერიაში, სადაც მუნიციპალური საკრებულოს არჩეულმა წევრმა, აზილიზ გუეზმა ქართველ პარტნიორებს წარუდგინა ვორქშოპი თემაზე: „Science and the city/territories: Stakes and Challenges of Global Transitions“.

On November 7-12, within the framework of the Erasmus + project, - Strengthening the Quality and Relevance of the Third Mission in Georgian Universities - SQUARE”, Nantes University hosted a study tour. Within the project partnership, Archil Borjadze, Manager of the Strategic Development Department at Caucasus University participated in the study tour together with the representatives from 8 partner universities and public institutions from Georgia.
Within the framework of the visit, Emmanuel Bousquet, Vice President Culture Nantes University, introduced to the Georgian partners main activities, goals and strategies of the third mission of the Nantes University. Participants also attended workshops by representatives of the Nantes University on the systemic approaches and local challenges of the Third Mission.
Moreover, meetings were also held at the Nantes City Hall, where Aziliz Gouez (Municipal council - elected member) held the Workshop on the following topic: „Science and the city/territories: Stakes and Challenges of Global Transitions“.