3 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტის საკონფერენციო დარბაზში, CU-ის სტუდენტებისთვის, საქართველოში Women in Tech-ის პირველი ღონისძიება გაიმართა.
პანელური დისკუსიის თემა იყო: Becoming a GAME CHANGER
დისკუსიის მონაწილე სპიკერები იყვნენ: აიუმი მურ აოკი - Women in Tech-ის დამფუძნებელი და პრეზიდენტი, მარიამ ლაშხი - საქართველოს პარლამენტის წევრი, გენდერული თანასწორობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭოს წევრი, მარიამ ქობალია - EBRD - გენდერის და ეკონომიკური ინკლუზიის პოლიტიკის მიმართულების ხელმძღვანელი სამხრეთ კავკასიაში და ნინო ლორთქიფანიძე - THE Crossroads-ის ინოვაციების უფროსი ხელმძღვანელი, WIT-ის ელჩი საქართველოში. სტუმრებს კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტმა, ბუბა ლეჟავამ, უმასპინძლა.
სპიკერებმა ისაუბრეს ისეთ მნიშვნელოვან თემებზე, როგორიცაა: ქალების როლი ტექნოლოგიებში, გამოწვევები და სირთულეები რომლებსაც მუდმივად აწყდებიან, ქალის, როგორც ლიდერის, ძლიერი და დადებითი მხარეები, რა იყო და არის მამოტივირებელი ძალა სპიკერებისთვის ლიდერობისკენ მიმავალ გზაზე და როგორ უნდა გაუმკლავდნენ მომავალი თაობები ამ სირთულეებს. ღონისძიება ინტერაქციულ ფორმატში წარიმართა, მონაწილეებმა ამომწურავი პასუხები მიიღეს მათთვის საინტერესო და მნიშვნელოვან საკითხებზე.
THE Crossroads სტარტაპ პლატფორმის და Women in Tech-ის პარტნიორობის ფარგლებში, საქართველოში WIT-ის ოფიციალური წარმომადგენლობა დაარსდა, რომელსაც კავკასიის უნივერსიტეტის კურსდამთავრებული - ნინო ლორთქიფანიძე - უხელმძღვანელებს.
Women in Tech მიზნად ისახავს ტექნოლოგიების სფეროში თანასწორი გარემოს შექმნას, ქალი მეწარმეებისა და სტარტაპერების გაძლიერებას, ტექ. ინდუსტრიაში ახალი შესაძლებლობების შექმნასა და ინოვაციების ხელშეწყობას.

On March 3, the first Women in Tech event in Georgia was held in the conference hall of Caucasus University for CU students.
The topic of the panel discussion was: Becoming a GAME CHANGER
Speakers included: Ayumi Moor Aoki - Founder and President of Women in Tech; Mariam Lashkhi - Member of Parliament, Member of the Standing Parliamentary Council for Gender Equality; Mariam Kobalia - Gender & Economic Inclusion Policy Lead, Caucasus, EBRD; Nino Lortkipanidze - Senior Innovation Officer, THE Crossroads, WIT Ambassador in Georgia
The guests were hosted by the Vice-President of Caucasus University, Buba Lezhava
Speakers touched on important topics such as the role of women in technology, the challenges they face, the strengths and positives of women as leaders, what motivated speakers on the road to leadership, and how future generations will deal with these challenges. The event was held in an interactive format, the participants received comprehensive answers to questions of interest and importance to them.
Within the framework of the partnership between THE Crossroads startup platform and Women in Tech, the official representative office of WIT has been established in Georgia, which will be headed by Nino Lortkipanidze, a graduate of Caucasus University.
Women in Tech aims to create an equal environment in the field of technology, empower women entrepreneurs and startups, and create new opportunities and promote innovation in the Tech industry.