პროფესორ მაქსიმ იავიჩის ნაშრომი ჟურნალ Network and Computer Applications-ში
კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორის, კიბერ უსაფრთხოების ცენტრის დირექტორის, მაქსიმ იავიჩის სამეცნიერო ნაშრომი „დაბალი სიჩქარის DDoS თავდასხმის შაბლონების გაძლიერებული გამოვლენა მანქანური სწავლების მოდელების გამოყენებით“-Enhanced detection of low-rate DDoS attack patterns using machine learning models - გამოქვეყნდა ჟურნალში Network and Computer Applications.
Network and Computer Applications  წარმოადგენს კომპიუტერული მეცნიერებების სფეროში ერთ-ერთ ყველაზე გავლენიან და პრესტიჟულ ჟურნალს, კომპიუტერული ქსელების და მასთან დაკავშირებული აპლიკაციების მიმართულებით.
Network and Computer Applications არის Web of Science (Clarivate) და Scopus აკადემიური მონაცემთა ბაზის რეიტინგის Q1 მეოთხედში. ჟურნალის ციტირების მაჩვენებელია: 19, ხოლო მისი იმფაქტ  ფაქტორი: 8.7
კვლევა განხორციელდა რუმინეთის, ბრაშოვის უნივერსიტეტის ასოცირებულ პროფესორ რაზვან ბოკუსთან თანამშრომლობით.

The scientific work titled "Enhanced Detection of Low-Rate DDoS Attack Patterns Using Machine Learning Models," authored by Maksim Iavich, Professor at Caucasus University and Director of the Cyber Security Center, was published in the Journal of Network and Computer Applications.
The Journal of Network and Computer Applications is renowned as one of the most influential and prestigious journals within the field of computer science, particularly in the domain of computer networks and related applications.
The Journal of Network and Computer Applications is in the Q1 quartile of the Web of Science (Clarivate) and Scopus academic database rankings. The journal's citation rate is: 19, and its impact factor: 8.7
The research was carried out in collaboration with Associate Professor Razvan Bocu from the University of Brasov, Romania.