კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი NIBES-ის ყოველწლიურ კონფერენციაზე
კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტმა ირენა მელუამ, ბიზნესისა და ეკონომიკის სკოლების საერთაშორისო ასოციაციის (NIBES) რიგით 28-ე ყოველწლიურ კონფერენციასა და მმართველი საბჭოს შეხვედრაში მიიღო მონაწილეობა, რომელსაც რობერტ გორდონის უნივერსიტეტის, აბერდინის ბიზნესის სკოლამ უმასპინძლა  შოტლანდიაში.
კონფერენციის ფარგლებში, გაიმართა სესიები მდგრადობის, ხელოვნური ინტელექტის, კვლევის ინოვაციებისა და სხვა მიმართულებებით.
შეხვედრის ფარგლებში, ქსელის წევრებმა ერთმანეთს გაუზიარეს ინფორმაცია უნივერსიტეტებში მიმდინარე სიახლეებთან და პროექტებთან დაკავშირებით.  ასევე იმსჯელეს წევრებს შორის სამომავლო თანამშრომლობის ახალი მიმართულებების იდენტიფიცირებაზე.
ირენა მელუამ, როგორც ორგანიზაციის მმართველი საბჭოს წევრმა, პარტნიორებს წარუდგინა ქსელის შიგნით არსებული ინტერნაციონალიზაციის პროცესის შეფასების ანგარიში, რომელიც რაოდენობრივი კვლევის შედეგად მომზადდა და მიზნად ისახავს წევრ უნივერსიტეტებს შორის თანამშრომლობის პროცესის წახალისებასა და მის ხელშეწყობას.
კენჭისყრის შედეგად ასოციაციის წევრმა უნივერსიტეტების წარმომადგენლებმა ერთხმად დაუჭირეს მხარი, ახალი წევრის ESCA Ecole de Management  ის, მაროკოში ერთ-ერთი წამყვანი ბიზნესის სკოლის,  ასოციაციაში გაწევრიანებას.
აღსანიშნავია, რომ ბიზნესისა და ეკონომიკის სკოლების საერთაშორისო ასოციაციის (NIBES) რიგით 29-ე ყოველწლიურ კონფერენციას და მმართველი საბჭოს შეხვედრას, 2025 წელს Yuan Ze University (ტაივანი) უმასპინძლებს. "NIBES"-ი საერთაშორისო ასოციაციაა, რომელიც ამჟამად 21 ქვეყნის 21 ბიზნესისა და ეკონომიკის სკოლას აერთიანებს. ორგანიზაციის მიზანია წევრ უნივერსიტეტებს შორის სტუდენტთა და აკადემიური გაცვლის, კვლევებისა თუ ერთობლივი აკადემიური პროგრამების მხარდაჭერა. აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტმა NIBES-ის წევრის სტატუსი 2007 წელს, ჰიროსიმაში გამართულ მე-11 წლიურ შეხვედრაზე მოიპოვა და ერთადერთი ქართული უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაა ორგანიზაციაში.

Caucasus University Vice President, Ms. Irena Melua participated in the 28th Annual Conference and Board Meeting of the Network of International Business and Economics Schools (NIBES), hosted by Robert Gordon University's Aberdeen Business School in Scotland.
Sessions, among others, were held on: sustainability, artificial intelligence and research innovations.
The Network members shared information about the new developments and ongoing projects in the universities. In addition, they identified new directions of future cooperation among the members.
Ms. Irena Melua, as a member of the organization’s management board, presented to the partners an evaluation report of the internationalization process within the network, prepared as a result of quantitative research aiming at encouraging and facilitating the process of cooperation among the member universities.
The representatives of the member universities unanimously voted for taking a new member ESCA Ecole de Management, one of the leading business schools in Morocco, in the Network.
The 29th annual conference and board meeting of the Network of International Business and Economics Schools (NIBES) will be hosted by Yuan Ze University (Taiwan) in 2025.
NIBES is an international association that currently unites 21 business and economics schools from 21 countries. The organization has been set up to support student and academic exchange, research and joint academic programs between the member universities.
The fact worth noting is that Caucasus University was granted the status of NIBES member in 2007, at the 11th annual meeting held in Hiroshima, and it is the only Georgian higher educational institution in the organization.