ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის ელჩის ოფიციალური ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
23 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტს ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის ელჩი, ბატონი ჟოუ ციენი (H.E. Zhou Qian) ესტუმრა.
ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში ელჩი შეხვდა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტს, კახა შენგელიას, ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით ვიცე-პრეზიდენტს, ირენა მელუას, და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორს, ქეთევან კარბაიას.
სამუშაო შეხვედრისას მხარეებმა განიხილეს კავკასიის უნივერსიტეტსა და ჩინეთის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებს შორის არსებული თანამშრომლობა, რომელიც მოიცავს სტუდენტთა გაცვლას, მოკლევადიან პროგრამებს ქართველი და ჩინელი სტუდენტებისთვის, აგრეთვე ერთობლივ კვლევით პროექტებს.
აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტში ჩინეთიდან  ხარისხის მაძიებელი სტუდენტები  სხვადასხვა საგანმანათლებლო პროგრამაზე სწავლობენ, აგრეთვე გაცვლითი პროგრამის სტუდენტები პარტნიორი უნივერსიტეტებიდან.
ვიზიტის ფარგლებში ელჩს თან ახლდა ჩინეთის საელჩოს პირველი მდივანი, ქალბატონი ვანგ დანი (Ms. Wang Dan).
მხარეებმა ისაუბრეს სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავების შესაძლებლობებზე. ვიზიტის დასასრულს, უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა ელჩს ისტორიული შენობა და თანამედროვე სასწავლო ინფრასტრუქტურა დაათვალიერებინა.

Official Visit of the Ambassador of the People's Republic of China to Caucasus University
On October 23, Caucasus University hosted the Ambassador of the People's Republic of China, H.E. Zhou Qian.
As part of the official visit, a working meeting was held with the participation of the President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia; Vice President for Internationalization, Ms. Irena Melua; and Director of the International Relations Department, Ms. Ketevan Karbaia.
During the meeting, the parties discussed the existing cooperation between Caucasus University and leading higher education institutions in China, which includes student exchange programs, short-term academic initiatives for Georgian and Chinese students, as well as joint research projects.
It was highlighted that students from China are currently pursuing degree programs at Caucasus University, including through semester mobility programs.
The Ambassador was accompanied by the First Secretary of the Embassy of the People's Republic of China, Ms. Wang Dan.
At the conclusion of the meeting, both sides expressed their interest in further strengthening bilateral cooperation in the fields of education and research. The visit concluded with a tour of the university’s historical building and modern educational infrastructure, led by the President of Caucasus University.