ევროპის იურიდიული ფაკულტეტების ასოციაციის (ELFA) ყოველწლიური ასამბლეა
17-19 აპრილს, ევროპის იურიდიული ფაკულტეტების ასოციაციის (ELFA) ყოველწლიური გენერალური ასამბლეა და კონფერენცია ედინბურგის უნივერსიტეტში (შოტლანდია) გაიმართა.
კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან ღონისძიებას ესწრებოდნენ პრეზიდენტი კახა შენგელია, ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ირენა მელუა და კავკასიის სამართლის სკოლის დეკანი, სოფიო შენგელია.   კონფერენციის მთავარი თემა გახლდათ ,, გლობალური იურიდიული განათლების მომავალი“.
ღონისძიების ფარგლებში რამდენიმე პანელური დისკუსია გაიმართა ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებზე როგორებიცაა, გლობალური იურიდიული განათლების მიდგომები და გამოწვევები; ღირებულებები და უნარები; იურიდიული განათლების ინტერნაციონალიზაცია და ELFA-ს  როლი ამ პროცესში.
აღსანიშნავია, რომ გენერალურმა ასამბლეამ იურიდიული ფაკულტეტების ასოციაციის (ELFA) ახალ პრეზიდენტად ბულგარეთის ეროვნული და მსოფლიო ეკონომიკის უნივერსიტეტის (UNWE) რექტორი, ჯივკო დრაგანოვისი აირჩა. ასამბლეამ ასვე  განიხილა ორგანიზაციის სამომავლო განვითარების საკითხები, განახლდა მმართველი საბჭოს შემადგენლობა და დამტკიცდა მომავალი წლის ბიუჯეტი.
აღსანიშნავია, რომ კავკასიის სამართლის სკოლა წევრის სტატუსით ორგანიზაციას 2008 წლიდან შეუერთდა, თავის მხრივ ევროპული იურიდიული ფაკულტეტების ასოციაცია, ერთადერთი ორგანიზაციაა, რომელიც ევროპის დონეზე სამართლის ისეთ ფაკულტეტებს წარმოადგენს, რომლებიც იურიდიულ საგანმანათლებლო და სატრენინგო პროცესებში  აქტიურად არიან ჩართულნი.

On April 17-19, the University of Edinburgh (Scotland) hosted the annual general assembly and conference of the European Law Faculties Association (ELFA).
Representing Caucasus University, the event was attended by President Kakha Shengelia, Vice-President for Internationalization Irena Melua, and Dean of the Caucasus School of Law Sofio Shengelia.
The theme of the conference was "The Future of Global Legal Education". Throughout the event, various panel discussions were held on crucial topics such as approaches and challenges in global legal education, values and skills, internationalization of legal education, and the role of ELFA in this process.
The General Assembly elected Jivko Draganovis, the rector of the Bulgarian University of National and World Economy (UNWE), as the new president of the European Law Faculties Association (ELFA). Additionally, the next year's budget was approved and discussions were held regarding the organization's future development, updates to the management board's composition.
It's worth mentioning that the Caucasus School of Law has been a member of the organization since 2008. The European Law Faculties Association is the sole organization that represents law faculties actively engaging in legal educational and training processes at the European level.