31 ოქტომბერს, რუსთავში, კოლეჯ მოდუსში, კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრმა, საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს (GITA) ინიციატივითა და მხარდაჭერით გამართა ქვემო ქართლის პრე-აქსელერაციის პროგრამის დასკვნითი ღონისძიება, დემო დღე.
პრე-აქსელერატორის მთავარი მიზანი ქვემო ქართლის რეგიონში რეგისტრირებული სტარტაპერებისა და მეწარმეების დახმარებაა საკუთარი ბიზნეს იდეების განვითარებაში, იდეიდან და პროდუქტიდან დაწყებული, GITA- ს 25 000 ლარიანი რეგიონული საგრანტო პროექტის წარდგენით დამთავრებული.
- ირაკლი სვანიძე - კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელი, CU- ს მოწვეული ლექტორი;
- სანდრო კანდელაკი - Student Hunt -ის თანადამფუძნებელი;
- ია ჯიქია -Helio. Ai - ის თანადამფუძნებელი და აღმასრულებელი დირექტორი;
- გიორგი რაზმაძე - Awork – ის თანადამფუძნებელი და აღმასრულებელი დირექტორი.
დემო დღის ფარგლებში, პროგრამის მონაწილეები ჟიურისა და დამსწრე საზოგადოების წინაშე საკუთარი სტარტაპ იდეებით წარდგნენ, ხოლო ღონისძიების დასასრულს, ჟიურის წევრებმა - საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს პროექტების მენეჯერმა ანა მაისურაძემ, Kovzy.com- ის დამფუძნებელმა ალექსანდრე ცინცაძემ და Phubber App -ის თანადამფუძნებელმა, გიორგი ჩუგოშვილმა გამოავლინეს გამარჯვებული სტარტაპი stamo.AI, რომელსაც კავკასიის უნივერსიტეტმა ჯილდოს სახით 2000 ლარი გადასცა.
- Stamo.AI - ვებ-აპლიკაცია, რომელიც ბლოგებს გარდაქმნის მოკლემეტრაჟიან ანიმაციურ ვიდეოებად და ეხმარება ბლოგერებს გაზარდონ აუდიტორიის ჩართულობა.
- Tutorcloud - ციფრული პლატფორმა რომელიც მომხმარებლებს ეხმარება იპოვოს ნებისმიერი მისთვის სასურველი სფეროს რეპეტიტორი
- MODI - პერსონალიზირებული ივენთ პლატფორმა, რომელიც პირდაპირ ანაწილებს ატვირთულ ღონისძიებებს სამიზნე აუდიტორიასთან.
- ბიოტერა - ინოვაციური ბიო სასუქის წარმოება თანამედროვე მეთოდებით და მისი რეალიზაცია ვებ პლატფორმის საშუალებით.
- Kinesthesia - ონლაინ პლატფორმა,რომელიც მომხმარებელს სთავაზობს,სარეაბილიტაციო სერვისებით სარგებლობას,მათთვის სასურველ დროსა და ადგილას.
- ScribArt - დამწყები ავტორების, რედაქტორების და დიზაინერების დამაკავშირებელი პლატფორმა, რომელიც აადვილებს ციფრული ნაშრომების გამოცემას.
- NikkosEats - ვებ- პლატფორმა რომელიც მომხმარებლებს სთავაზობს კერძების შეკვეთას თავიანთი რეცეპტებით და პროდუქტებით სასურველ ბიუჯეტში.
- Arttree - ციფრული ხელოვნების ონლაინ გალერეა, სადაც მსურველს შეუძლია შეიძინოს პლაგიატისგან დაცული, საავტორო ნამუშევრები.

On October 31, Vocational Collage Modusi hosted the final event of the Kvemo Kartli pre-acceleration program, a demo day, organized by Caucasus University Innovation and Entrepreneurship Center with the initiative and support of Georgia’s Innovation and Technology Agency (GITA).
The primary goal of the pre-accelerator was to assist startups and entrepreneurs in Kvemo Kartli region with developing their business ideas from scratch to product launch and facilitating the submission of a 25,000 GEL regional grant project to GITA.
- Irakli Svanidze, Acting Head of Innovation and Entrepreneurship Center and a guest lecturer at Caucasus University;
- Iako Jikia, Co-founder and CEO of Helio.AI;
During the demo day, participants presented their startup ideas to a jury and the attendees. At the end of the event, the jury members—Ana Maisuradze, Project Manager at Georgia’s Innovation and Technology Agency; Aleksandre Tsintsadze, Founder of Kovzy. Com and Giorgi Chugoshvili, Co-Founder of Phubber App —selected the winning startup, stamo.AI, which Caucasus University awarded a cash prize of 2000 GEL.
- Stamo.AI - A web application that transforms blogs into short animated videos, helping bloggers enhance audience engagement.
- Tutorcloud - A digital platform that connects users with tutors in any field they desire.
- MODI - A personalized event platform that directly distributes uploaded events to targeted audiences.
- Biotera - A producer of innovative bio-fertilizers using modern methods, sold through a web platform.
- Kinesthesia - An online platform offering rehabilitation services at users' convenience, allowing them to choose the time and place.
- ScribArt - A platform that connects aspiring authors, editors, and designers, simplifying the process of publishing digital works.
- NikkosEats- A web platform where users can order meals based on their preferred recipes and ingredients, tailored to their budget.
- Arttree - An online gallery of digital art, offering plagiarism-protected and copyrighted works for purchase.